| anonim_4396 a întrebat:

Hei, prieteni. Sunt confuza:
"Prietena" care ma punea sa ii fac temele m-a intrebat daca vreau sa ne impacam. O parte din mine e miloasa pentru ea, adica nu vreau sa ii zic ca nu de ziua ei. Imi vine sa ii zic da, dar o parte din mine nu ma lasa sa accept dupa tot ce mi-a facut. Cel mai rautacios lucru pe care mi l-a spus a fost intr-un bilet: "Musca se pune pe rahat(nu ala pe care il mananci) si dup'aia se pue pe tine!" Nici nu mi-a venit sa cred ce-mi citesc ochii!
Raspunsul meu depinde 70% din parerile voastre, asa ca fiti sinceri: DA sau NU?

Răspuns Câştigător
| Bunicul62 a răspuns:

Fata mosului tu zici acolo prietena din ce vad eu dar stai asa "prietenia este ca aurul si se caleste in foc" Nu este bine sa fii certata si nici de fraiera luata.Asa ca te impaci cu prietena ta si o indemni sa fie asemeni tie si sa invete, Prietenul la nevoie se cunoaste ajutind dar nu scriind teme. daca avea mina scrintita te intelegeam dar are mintea sucita si o poti ajuta sa vada unde greseste ca tu esti un copil bun. Deci ajuta dupa puterile tale si nu te mai lua tu dupa TPU, ci dupa capus-orul tau ca acolo ai mintea lasata de Bunul Dumnezeu.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Chestia cu musca nu este nici o problemă,că asa cum se poate pune pe tine,la fel de bine se poate pune si pe ea. Că nu depinde de voinţa noastră direcţia de zbor a muştei, doar dacă dăm cu pliciul în ea! Dacă voia sa te umilească şi a reusit este numai din vina ta, că ai crezut ceva ce nu reiese din text! Faptul că îi faci temele este tot vina ta. Dacă acesta este singurul motiv pentru care ea vrea să fiţi prietene...mai bine NU!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha deci e tot vina mea, nu? Stiti ce, Mosul62 si Elianaaa sunteti niste... ca sa nu zic ce. stiti ceva, mai bine nu raspundeti la nicio intrebare de pe TPU, da? le-ati face un bine tuturor!