| cristina6666 a întrebat:

Hei. Stiti cumva cum se numesc prafurile alea colorat de le tii in mana si te colorezi, unde te bati cu ele, am vazut in multe poze si nu stiu cum se numesc dar arata ca niste artificii la infatisare dar nu imi dau se numesc

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

In engleza le zice "Color Run Powder". Nu cred ca au corespondent in limba romana. Poate le gasesti sub denumirea "prafuri colorate", dar mai bine apelezi la denumirea din engleza.