| opfjcoia a întrebat:

Hei TPU

am inceput sa fiu foarte paranoic de o vreme! Am inceput sa realizez ca lumea in care traim nu este nici decum asa cum o stim noi. Dupa ce mam documentat extrem de mult am inceput sa fiu sigur ca exista societati secrete care ne conduc din umbra, ca exista o mana de oameni ce detin 90% din banii lichizi ai lumii, ca ne este ascuns adevarul in legatura cu existenta civilizatiilor extraterestre, ca ne sunt ascunse foarte multa secrete in ceea ce priveste adevarata istorie a umanitatii, ca nu beneficiem de adevarata tehnologie performanta care este si ea secreta, ca religia este o minciuna si are doar rolul de a manipula masele si de a spala pe creier populatia lumii si multe alte lucruri care nu respecta drepturile oamenilor de a sti adevarul si de a trai in adevarata realitate a vietii!

Nu stiu... dati-mi un sfat cum sa scap de aceste lucruri care ma framanta in fiecare moment?

Nu imi spuneti ca sunt paranoic si ca ar trebui sa nu ma gandesc la aceste lucruri deoarece sunt o persoana care nu poate fi ignoranta si vreau sa stiu adevarul din tot sufletul!

Nu mai pot trai asa. Nici cu familia nu am o relatie prea buna deoarece comunic foarte putin cu ei datorita faptului ca citesc si ma informez incontinuu despre aceste subiecte!

VA ROG NU IGNORATI INTREBAREA SI DATIMI NISTE SFATURI! Deja am inceput sa astept un razboi mondial pentru a mai iesi la iveala secretele care ne sunt ascunse de zeci poate sute sau chiar mii de ani!

3 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Ce ai spus aici in aceasta intrebare, cunosc si eu, am auzit si eu de aceste lucruri si nu prea stiu ce e de facut.
Nu prea avem ce face din moment ce foarte putini stiu, dar m-am mai gandit la o intrebare.
De ce au permis sa aflam chestiile astea daca sunt secrete?
Care sa fie adevaratul adevar?

| HelloWorld00 a răspuns:

Ai mare dreptete in tot ce-ai spus insa gandeste-te in felul urmator: Intotdeauna au existat secrete, probleme, rautati etc. si asa va fi mereu. Acum ca suntem atat de informati si avem atatea drepturi, problemele de pe vremuri au disparut si e normal sa apara altele care ti se pare ca te depasesc. Curiozitatea e mare dar trebuie sa iei aceste mistere si probleme ca pe ceva care nu se implica direct in viata ta.

Noi, romanii, am fost intotdeauna mai in urma cu noutatile iar descoperirile care se fac acum in alte tari, se vor simti la copii nostri poate. Ce vreau sa spun este ca... extraterestrii, papusarii vetii etc. sunt chestii care nu ar trebui sa ne preocupe prea mult deoareca nu sunt destule "probe" pentru a crede cu adevarat in asa ceva.

Foloseste-ti mintea si tot ceea ce stii tu pentru a te apropia de familia ta, fa-i mandri ca stii atatea si ca poti sa porti o conversatie cu ei.
Daca tu crezi in aceste lucruri, ar trebui sa nu le consideri amenintari... chiar am auzit ca extraterestrii vor de fapt sa ne paca niste fiinte mai moderne...
Viata e misto si daca te vei simti vreodata singur sau intr-o stare depresiva, ajuta oamenii (chiar si pe TPU) caci te vei simti fericit! happy

| opfjcoia explică (pentru HelloWorld00):

Nu stiu cati ani ai tu dar ai dat un raspuns foarte inteligent si de ajutor! Cred ca in realitate esti un om super! MERSI DE AJUTOR