| Izukie00 a întrebat:

Hei, TPU. As vrea si eu niste statusiri despre prietenie, incredere si adevar + minciuna. Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| vardolnicusor a răspuns:

1. Statusuri de prietenie:

Daca maine ar fi sa mor, inchid ochii si voi zambi ca stiu ca o sa am la capul meu prietenii.

Si poti sa-mi iei ce vrei, cand am langa mine toti prietenii mei!

Nu sunt singura in ploaie si vant, am cei mai buni prieteni de pe pamant!

Ea nu e sora mea pe bune, dar am avut noroc ca am gasit-o prin atata lume.; x

Intre noi au existat doar interese...Si acum nu mai suntem amandoua. Ai fost una dintre persoanele perverse...Care stii bine, nu ne placeau noua!

Decat sa te prefaci ca-mi esti prietena mai bine prefa-te ca-mi esti dusman

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Nu rupe firul unei prietenii pentru ca chiar daca il legi la loc... nodul ramane.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Sa te certi cu prietenii din motive tampite.Sunt lucruri care dor...si totusi obisnuite!?

STATUSURI DE INCREDERE SI ADEVAR
Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat
Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.
Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.
Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.
Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
am invatat ca dureaza ani sa castIgI incredere
si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi...
Sper ca te-am ajutat. happy