| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU cum identifici mașinile interlopilor sau că acolo ar fi niște bad guys?!

Și de obicei ei cum acționează? Băieții care răpesc fete/femei ca să le ducă dincolo, știți voi unde.
Adică ei ar răpi fete așa pur și simplu de pe stradă sau acționează altfel?

Credeți că un electroșoc sau un deodorant ori cuțitaș de bucătărie ar fi suficiente în cazul în care cădem pradă unor astfel de brute?

Și unde ați zice că am fi mai în siguranță, pe străzile unui oraș, mai ales noaptea sau prin parcuri?

16 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Bine ai venit pe planeta pamint. Da-ti trei palme sa iti revii. Aici nu e Mexic. In aproape toate cazurile, baietii ochesc gagicute tinere de la tara sau oras care nu au familie si prieteni care sa se sesizeze ca dispar. In al doilea rind, de cele mai multe ori aplica metoda loverboy. Nu in ultimul rind, stai calma, nu se uita nimeni la tine. Astia cauta cit mai proaspete, pana in 20 de ani. In siguranta esti peste tot. Depinde de oras. Ma refer la siguranta vs. rapire. Ca o tilharie mica sau un viol n-au omorit pe nimeni...

| MistarGoGu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ma asteapta vreo 5 sau 10 ani! Daca nu se PUNE piciorul in prag cu drogurile MEXIC o sa iti para parc de distracții!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Drogurile se vind foarte bine. Toti politicienii si politaii isi iau linistiti partea, toate bune. Mai putin bune pentru cei care sufera de foarte multe afectiuni carora marijuana le-ar aduce beneficii curative extrem de mari. Dar nah, la noi lasa nenorocitii sa se chinuie. Nici eutanasie, nici niste tratamente care le-ar putea alina ultimele luni din viata...

| MistarGoGu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Industria pharma baga " spagi " grele sa nu se dea liber la canabis in anumite tari! Ei sunt constienti ca asta le produce pagube! Nu mai pot vinde nenorocitele alea de chimicale *( analgezice )! Inainte sa apara astea ca anestezice se foloseau chestii naturale extrase din canabis! Vor ei MONOPOL pe tot!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Le incurci. In SUA industria pharma face MILIARDE de dolari anual cu antidepresivele si analgezicele, dar in majoritatea statelor marijuana e daca nu la liber, cel putin legala pentru uzul in scopuri medicinale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Presa îi face periculoși și tu sau altele ca tine au frică de ei.

| MistarGoGu a răspuns:

Cam greu! Ca acesti " Casanova " de Balcani acționează finut!
Schema " Loverboy " cu vorbe dulci, flori, si Milka Cu inimioară da rezultate mai bune ca o Japca! O rapire Cu violență atrage atentie nedorită!
Multe familii sunt chiar complice la fenomenul prostituției " convingand " fete sau nepoate sa meargă intr-un turneu de câteva luni pa Jermania sau Olanda!
Sunt si BadGuys Cu " spate tare " protectie politica sau gaboreasca la varf! Oamenii cotizeaza bine pentru " linistea" afacerilor! Enjoy! Orasele mari din Romania sunt încă sigure! Un Rottweiler si un electrosoc sunt o.k
Cu spray paralizant e nasol iti poate veni tie in ochi daca nu e folosit ca lumea!

| MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Iti poate veni in ochi...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Asa si electrosocul iti poate fi luat si folosit tot pe tine. Eu pe al meu l-am luat pentru animale, ca sa le sperii cu zgomotul provocat la descarcare, nu pentru oameni. happy

| MistarGoGu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Atunci 2 Rottweileri sa aiba ce roade la tibii si gambe de " bombardier "!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MistarGoGu):

La cit te costa sa ii intretii pe aia, mai bine un bodyguard cand mergi prin zone sensibile. happy

| MistarGoGu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ne Ne... bodyguardul mai aude sau vede anumite chestii! Aia sunt mai loiali si nu dau pe goarna ce NU trebuie!

| MistarGoGu a răspuns:

Sunt cazuri in care politisti corupți " consiliaza " badguys cum sa facă nebunii, de ce crezi ca ii vezi la masa cu interlopii? Ori dau rivalii pe goarna la schimb Cu informatii si " protectie " Ori sunt consiliati cum sa lucreze discret fara martori si urme!

| anonim_4396 explică (pentru MistarGoGu):

Ok, acum mă speriați laughing) și eu care mereu când merg prin oraș mă calmez la vederea unei patrule de poliție, dar dacă și poliția o ajuns la masă cu baștanii, degeaba mai mă bucur la vederea unei patrule de poliție prin localitate.

| MistarGoGu a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa NU generalizăm! Spuneam " sunt cazuri "! Pădure fara uscaruri nu exista! Da! Sunt si între ei specimene care sunt mai "comode " si prefera sa rezolve cazuri Cu informatii din lumea interlopă! Na. o anchetă polițienească implica chestii periculoase, eventual filaj, interceptare telefonică si alte " nebunii " birocratice!
Nu e mai simplu sa dea pe goarna ceva un interlop la schimb Cu protectie si " inchis ochii "?

| MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Fara uscaturi... scuze mai derapeaza degetele pe ecranul tabletei...