| 123445374578 a întrebat:

Hei TPU big grin......Trebuie sa merg la liceu,dar nu sunt sigura ce profil sa aleg.M-am gandit la stiinte ale naturii cu engleza intensiv,ma pricep la biologie,chimie si imi place mult engleza(dar sper ca la liceu sa reusesc sa tin pasul cu ceilalti).Dar, problema e ca nu prea ma pricep la fizica.Si acum ma gandesc si la ce o sa dau bacul si tezele, nu as vrea sa fie la engleza si fizica.Imi puteti spune la ce se da bacul si tezele daca alegi acest profil?

2 răspunsuri:
| Alex96CM a răspuns:

Nu te gandi la ce te pricepi si la ce nu te pricepi, gandeste-te la ce vrei sa faci dupa ce termini liceul, sa alegi un profil care sa iti usureze drumul dupa terminare lui. Si daca nu te pricepi la ceva o sa inveti daca vrei cu adevarat, la liceu matematica, fizica si chimia se reiau aproape de la 0.

| alexandra98flory a răspuns:

Buna, si eu sunt in situatia ta. Adica eu vreau la mate-info, dar am aceiasi problema cu fizica. Din cate stiu la profilul stiinte ale naturii bacul se da la romana, bio/chimie si daca te duci pe intesiv probabil sa-l dai si la engleza. Sper ca te-am ajutat si succes la liceu!