| AliLina2 a întrebat:

Hei TPU, exista vreun site sau aplicatie(pentru Android)din engleza in romana care sa traduca exact? Eu folosesc Google translator dar nu traduce corect..de exemplu, cand scriu "we reply and sey"imi traduce "noi raspundem si sa spunem"..deci,nu e corect..sau o aplicatie de tradus unde sa pot corecta cuvintele iar apoi sa le traduca corect..Multumesc!

1 răspuns:
| Claudiu1905 a răspuns:

Mai bine decat google nu se poate. Iar google translator e mereu verificat de mii de romani, oricine poate raporta greseli. Deocamdata nu se poate traduce corect in mod automat, si doar faptul ca se traduce acceptabil e deja o realizare