| qBiaBishh a întrebat:

Hei, vi s-a intamplat vreodata ceva paranormal, adica, ma refer sa vi se para ca vedeti siluete, fantome, umbre, etc. etc, vreau sa aflu pentru ca sunt plictisita si curioasa! FUNDA la cea mai buna poveste.
(Nu trebuie sa fie adevarata neaparat)batting eyelashes

15 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

N-am ce sa-ti povestesc, nu mi s-a intamplat niciodata, nu exista asa ceva. Daca vrei povesti neadevarate, uita-te pe Discovery la "A Haunting" parca.

| Danzell a răspuns:

Hmm. am avut de cateva ori impresia de dejavu. in rest nu prea, sunt greu de speriat, cand eram mic, eram un razboinic rolling on the floor de multe ori eu eram ala care speria... pe mama, tata, si vecinii, cand inainte sa adorm ma bateam cu umbrele prin camera.
o singura chestie care acum ma lasa cam rece cand ma gandesc cat de lipsit de reactie am fost, care probabil mi-a si salvat viata, a fost cand intr-o seara ma intorceam acasa. Pe vremea aia pe strada pe care ma intorceam de la scoala nu erau becuri. strada trecea pe langa cimitir. am ajuns intr-un punct de cotitura si am decis sa traversez. din spate nu am vazut o masina si nici nu am auzit-o (aveam castile in urechi). tipul era un cocalar intr-un Mercedes cu muzica data tare tipul evident ca nu m-a vazut. Daca nu ma opream, ma lovea de ma arunca in cimitir drept in groapa. am fost calcat doar pe varful degetelor. si acum imaginativa cum ar fi fost daca as fi reactionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Era noapte ora 21 30 (ma intorceam de la karate)Mergeam pe o strada mare dar, ciudat, nimeni nu mai era prin zona.Era iarna si ningea incet.Ma gandisem ca eram singurul pe o strada atat de mare.Nu erau nici masini,nimic,pustiu, total neobisnuit pentru aceasta strada, care este una veche, foarte veche, strada principala a orasului, una cu o istorie plina de intamplari sangeroase.(pe bune, este o strada de pe vremea romanilor)
O masina era parcata pe partea opusa a strazii.
Am observat un batranel(aproximativ 80 de ani)care mergea incet pe partea cu masina.
Am traversat, si ce crezi? Batranelul nu mai era.Il pierdusem in partea cu masina(credeam ca era acoperit de masina ca na,era una mare,de teren)
El arata normal, absolut normal, dar am fost curios cum a disparut asa.Mie mi s-a parut straniu.
Cat despre siluete, fantome, mi se pare ca le vad mereu dar ignor.Ce sa fac daca am atata imaginatie incat din 2 pete de pe un perete reusesc sa fac o perche de ochi.Cand eram mic era nasol rau, acum putin imi pasa de ce vad.
Sincer, m-a speriat mai tare pisica vecinului care s-a furisat in camera mea decat vreo fantoma.Am injurat 3 zile dupa asta.
Fusesem plecati o zi (la piscina).Am lasat geamul deschis larg. Pisica asta proasta a intrat in living.(aproape de camera mea)si s-a ascuns.
Seara eu am adormit(innotasem mult, eram obosit)
Pe la 1-2 noaptea a inceput sa faca galagie. Aveam usa la camera deschisa.Ma uitam inspre living.Nu se vedea nimic, era bezna (am si draperii groase in fine)
A intrat drept peste mine.Au fost acele 2 secunde de "WTF" pana sa realizez.
Am aprins lumina si am spus multe lucruri urate despre ea, pana a venit tata sa ma intrebe ce naiba am.(iti dai si tu seama ca a fost mult mai straniu atunci)

Si a mai fost odata ceva fain si sraniu in acelasi timp.Dormeam.Am inceput sa visez.Eram prin camera mea.Ma plimbam ca nebunul prin casa.Nu ma puteam controla.Am facut turul casei, inclusiv camerele parintilor mei.Dormeau...
Nimic neobisnuit.
Am iesit in curte pana la drum.Paream sa caut ceva disperat si nu gaseam.Am vazut luminile aprinse la bunicul ce statea vizavi.
M-am trezit subit.Eram in pat, in camera mea.
Nimic neobisnuit, insa dimineata la micul dejun am aflat de la bunicul ca ii fusese rau si ca statuse cu lumina aprinsa toata noaptea.

Iarasi subliniez. Fantomele si siluetele le vezi mereu daca ai imaginatie.Mai usor faci poze stranii decat sa le vezi.Depinde cum pica lumina la un moment dat.
Tot ce am spus este real, de aceea sunt atat de slabute.
Bunicul nu mai este.Sincer,nu ma simt bine deloc in acea casa,cu toate ca acolo mi-am petrecut o mare parte din copilari, jucandu-ma cu verisorii mei sau atunci cand eram singur acasa si eram prea mic ca sa nu stea cineva cu mine.
Nu stiu sa exprim.Pur si simplu nu ma simt bine acolo, este o senzatie stranie, ce nu se compara cu aceea cand vezi cine stie ce figura nesigura pe un perete.
O casa batraneasca, in care au murit atatia (stra bunicii si bunicii 5 in total).Nu ma simt bine acolo, pur si simplu.
Cam atat despre lumea partial reala.

Hai sa facem si o povste laughing(partial advarat dar nu destul)"Ceea ce urmeaza sa cititi este o exagerare a unor lucruri partial advarate, tratati-o ca atare!"

Eram pe munte cu ai mei si cu mai multi prieteni de familie.Era ora 20, o zi din lunq Iulie.M-ai trebuia putina apa, ca sa fim siguri ca ne ajunge pe toata durata sederii.
Ce s-a gandit desteptul de mine? Ia sa merg eu sa iau apa de la cabana, pana la urma stiu traseul ca in palma(am fost de mai multe ori pe acolo) si nu sunt decat 1.5 km.Acum nu m-as duce nici platit, nu stiu de ce.Atunci m-am oferit din proprie initiativa.
Am ajuns la cabana, am luat apa, nimic spcial.Era inca lumina cat de cat.Ma intorceam.Intrasem intr-o mica portiune de padure.Nu se mai vedea lumina.Am vazut 2 siluete, imi batea tare inima.Singur in padure ca nebunul.Cine ma pusese? Eu!
M-am uitat, nu era nimeni.Dar se vazuse clar atunci, fusesera 2 batrani.Singura voce pe care am auzit-o a fost una de femeie, care spunea "Nu"pe un ton jos.
Am fugit pana in locul in care pusesera cortul.De atunci nu mi-a mai trebuit si nici nu mai am de gand sa fac asa ceva vreodata.Copil inconstient, ce sa zic.
(Actiunea este adevarata dar am taiat partea importanta de la mijloc ca sa fie un pic mai stranie, daca vrei s-o stii cu toate ca strica povestea, atunci ti-o dau in privat)

Sper ca ti-au placut! Iti doresc o zi placuta in continuare!

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai dus tare de tot in porumb cu intrebarea asta ba frate... Las-o dracu.

| RainmakerX a răspuns (pentru AFR81):

A vrut povesti.Am dat povesti.Ce e asa de rau? Totusi, apreciez ca ai stat sa citesti, multumesc!

| AFR81 a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu lua raspunsul meu in nume de rau laughing Doar ziceam.

| RainmakerX a răspuns (pentru AFR81):

Stiu laughing Nu am luat.Am vazut ca am exagerat cu carul oricum. Au un gram de adevar toate. big grin Doar un gram.
Aia cu mosul iarna... se impiedicase pe gheata din asta nu l-am vazut. Ultima pe munte...erau 2 batranei cu un caine care se juca cu un animalut si batrana ii zicea la caine "Nu".Am exagerat enorm.^_^

| Dariusuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum se numeşte filmul?

| RainmakerX a răspuns (pentru Dariusuu):

Nu este inca facut laughing Ce a iesit de la niste povesti... luate rau de tot pe aratura.

| qBiaBishh explică (pentru AFR81):

Mor, ce sa las dracu? rolling on the floor

| qBiaBishh explică (pentru AFR81):

Ok

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Uite povesti ca esti plictisita vezi ca sunt adevarate daca nu crezi incearcale https://www.youtube.com/watch?v=ZRyNk-ZPRTw

| BlitzLikeXd a răspuns:

Nu neaparatwinking

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Eu am vazut odata da am realizat mai tarziu ca doar mi s-a parut. Nu cred ca exista asa ceva.

| Madalin01 a răspuns:

Da. thinking