| RoX96 a întrebat:

Heii :*. Care imi da si mie statusurii tristee sad...

1 răspuns:
| Arianthe a răspuns:

Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost. Si stiu ca ziua asta... Imi va merge prost

Ai vrut sa fac o piesa, am facut, nu are rost... Nu plange fiindca nu o sa mai fie ce a fost!

Niciodata nu ai sa poti uita, ceea ce doresti cel mai tare sa uiti

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învatat sa citesti printre zâmbete si rânduri stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiri

Ea ar fi lasat totul pentru tine ca sa fiti fericiti si sa va fie bine

Am vrut sa plang dar cineva mi-a furat lacrima, am vrut sa rad dar cineva mi-a furat zambetul, am vrut sa iubesc dar cineva mi-a furat inima, am vrut sa mor dar cineva mi-a furat curajul.

Ii ignoram pe cei care ne adora dar ii adoram pe cei ce ne ignora... ii ranim pe cei care ne iubesc si... ii iubim pe cei care ne ranesc.

Intristarea e un lucru bun uneori, ne invata sa ne culegem cioburile inimii si sa le asamblam in asa fel incat a doua oara sa nu se mai sparga

M-am saturat sa te cred atat, Sa imi spui ca ma iubești, atat de mult. Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna, sau s-a terminat

Visele sunt ruinate, s-a cam dus speranta. De aceea nu voi mai iubi, ca sa nu-mi complic viata!

Numai cred in el. Imi spune ca ma vrea inapoi, plange dupa mine, plange dupa noi doi. Nu-l cred, dar totusi eu l-am intrebat: Plangeai, cand ma inselai?

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist

Si timpul trece mai incet decat atunci cand parea totul perfect

Prea multe amagiri turnate in pahare, mult prea multe vorbe dure si semne de exclamare. Sincer acum nu-mi pare rau ca te-am vazut si fara masca nu exista "scuza-ma" in cazul tau asa ca lasa!

E trist sa te simti singur chiar si atunci cand esti inconjurat de oameni.

http://www.statusbun.com/?