| kaileemckenzie a întrebat:

Heii :* care'mi da niste statusurii despre viata sau daca nu orice fel de statusuri big grin
Funda! >:d

Răspuns Câştigător
| K9pInKuTzZaThA a răspuns:

2.Sunt fetita smecherita hai fa pasi si gura mica...big grinbig grinbig grin

3.Cine vrea bate din palme; x Cine nu.pleaca si doarme; x!

4.Cand iubesc cu adevarat pe cineva, imi place sa aud lumea barfindu-l! :-x

5.Zambeste mereu, chiar daca ti'e greu.Chiar daca te doare, zambeste! Fi tare!

6.Nu Ma Crezi In Stare? Nicio Problema, Nu Ma Cred Nici Eu... Dar Fereste`te De Ziua`n Care o Sa Prind Tupeu!"

7.Ce crezi mah ca Ma Faci GeloaSa? Nu Fraiere Nu ma intereseaza. Nu'mi Pasa Nici de tine Nici de EA. EsTy Chiar pRoSt Daca cReZi Asa. Haiii Te Pwpa Amika Ta!

8.Sunt eu mica, da`s a dracu`, nu stii ce ma duce capu!

9.Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA, ieri poate imi pasa!; x

10.Barfele tale ma Lasa rece`, La pr0stie NIMENI nu te`ntrece`!

11.TU sa Taci Cand Vorbesc eu! Nu` mi Place Sa Mintzi Cand Mint Si eu! Nu`mi Spune PA... E Replica Mea

12.• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

13.Lumea zice ca sunt fitoasa dar mie putin imi pasa, nu sunt frumusete mare, am un pic din fiecare...

ριтιquтss a răspuns:
raspuns ales
Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti` love struck

• Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla •

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

• De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta •

| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Din cauza ta sunt fericita!love struck

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine! • Tu imi dai incredere in mine! •

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

"• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • J` tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete love struck

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •"

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putealove struck • mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ealove struck

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprimlove struck • Traim viata din plinlove struck • Facem ce stimlove struck

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti! •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem cu capul Suslove struck • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Cu tine in gandlove struck, stau noapte si zilove struck, si nu stiu viata fara tine cum ar filove struck.

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putinelove struck

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

Crezi ca sunt perversa? bine! asa o sa fiu si-n continuare! inca nu s-a nascut baiatu care sa ma calce in picioare

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine intotdeauna fericita daca treaba merge bine

si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla

Si viata e roz daca ai un creion bun.

Te maturizei prea greu ...sa stii ca nu sunt ma`ta sa te iert mereu

In ambitzia mea vorbeste cu ea, nu stie ce sa mai zica, crede ca ma oftica, ia da`i fata mea de jurat de cine are drag, pentru cine a facut noptsile zile, pentru mine sau pentru tine?

Sunt eu mica da a dracu` [devil ], Nu stii ce ma duce capu` [ day dreaming ], De vrei sa te joci cu mine [smug ], Baga-te daca te tine [ raised eyebrows ], Dar iti spun ca nu-i de bine [ no talking ].

6 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Mai bine mort decat in genunchi.><
funda?

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

"viata e scurta, e ca o cursa cand lina, cand brutala " sau "viata este lumanarea pe care o primeste fiecare om cand se naste.Cabd lumanarea se stinge, omul moare. Deci suntem efemeri"

| ChiyoTheo a răspuns:

[1] Ploaia calda de vara pe umeri ma atinge, am in suflet durerea si simt ca nu se va stinge.
[2] Ma ucide gandul ca intr-o zi noi doi vom fi doi straini ce zambesc, si spun rece `ma bucur sa te reintalnesc` straight face
[3] sunt doar un om, un visator.
[4] Tu ai fost primul vers, propriul meu univers. Imi gaseam alinarea in tine, dar ai vrut sa ma vezi doar cand tu ai nevoie de mine.
[5] te intelegea cand greseai, nu era nevoie sa te scuzi, si spunea exact vorbe pe care vroiai sa le auzi.happy
[6] Trecutul e facut sa-nchida-n el tot ce-am avut. happy
[7] Zambesc, cu gandu la trecut, dar nu la tine caci doar lucruri din trecut mai trec acum pe langa mine.happy
[8] Nu-ti doresc momentu`, cand privind înspre perete sa transformi indiferenta în regrete.
[9] De ce te-as întelege, cand nici tu nu te-ntelegi?
[10] N-ai înteles ca orice lucru care ti s-a dat. cand îl primesti din nou. nu mai e de apreciat. happy

| RockAddicted a răspuns:

Life is weird and painfull; i have my life and i dont wanna be anibody else; dont hold my hand this time i ll save myself(maybe i wake up for once);

| PeaceDay a răspuns:

Femeile sunt t***e sau viceversa!

| LarisaMăă a răspuns:

• Nu m`atinge, nu plânge și știi ceva? Lacrimile tale numai au de mult efect asupra mea •

- Nu mai bag mâna în foc pentru nimeni că mă ard am văzut cât de mulți mă uită după ce cad!

- Viața e prima târfă care m-a făcut să plâng!

- Oare lacrimile sunt singura cale de a te descarca?

- Te uiți la mine ca retardatul. Nu înțelegi că în locul tău acum e altu?!

- Nu-mi pasa de tine!, Aștepți sa fi băgat în seamă? ( TRIST )! Ai dreptul să taci! Bă m-auzi? Te observ! ție rău? și mie când te văd...winking

- Ei se prefac că ne iubesc. Iar noi ne prefacem că.i credem.