| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt clasa a7a si baiatul pe care il plac e a5a. Stiu ca e putin dubios sa imi placa de un baiat mai mic ca mine da nu cred ca varsta conteaza. Totul a inceput asa :
Vorbeam cu una din colegele lui si el ma stia din vedere doar si eu eram fix langa clasa lor si el statea in usa si m-a strigat, eu m-am intors si el nu a mai zis nimic, in schimb a zambit. Imi pune piedica, se holbeaza la mine, si cand stau la el la clasa sta si el in usa pana plec de acolo. Si chiar nu stiu daca as avea vreo sansa. Prietena mea zice ca asa sunt astia mai mici, n-au tupeu sa vina sa iti zic "Tu, te plac,, asa ca faci tot felul de chestii gen. Sper sa nu aud chestii gen "Esti prea mica,, si chestii jignitoare pentru ca toti placem pe cineva la un moment dat happy. Credeti ca as avea vreo sansa?

5 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Nu poți să știi decât dacă încerci. Dacă el nu are curaj, atunci fă-ti tu curaj si doar asa poti sa aflii raspunsul la intrebare.

Nu e mai simplu sa fii sincera decat sa stai si sa visezi cu ochii deschisi. Sunt convinsa ca ai o sansa, mai ales din cele descrise de tine, dar nu are rost să ratezi sansa...intreaba-l direct. Pe vremea mea happy baietii intrebau: "vrei să fii prietena mea?" Așa poți să-l întrebi și tu: "Vrei să fii prietenul meu"?
Ai încredere în tine!

| SkyPilot a răspuns:

Tu ai 13 ani si el are 11. O sa te faci de ras in scoala. La varsta voastra sunteti mai rautaciosi, nu ai sa scapi usor. Ce discuti cu el cand va vedeti? Crezi ca va avea curaj sa te pupe sau sa te tina de mana? Poate ca tu nu esti, dar el e clar prea mic. Plus ca la varsta respectiva fetele au mai multa minte decat baietii. Lasa copilul in pace happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ar trebui sa astepti sa mai treacă anii, pentru ca el este cam mic. Stiu ca daca astepti mai mult timp, probabil o sa te îndrăgostești de alt băiat, poate mai mare sau de varsta ta. E greu sa uiti pe cineva, dar el este un copil, iar tu o adolescenta. E foarte complicata siuatia, dar gandeste, peste 2 ani, tu esti la liceu, iar el abia in clasa a 7-a. Acolo sunt tone de băieti. Cu timpul probabil ca o sa-l uiti. Nu vreau sa te întristez, dar aceasta este părerea mea. El este încă un copil si nu are sentimentele foarte bine dezvoltate, ca sa spun asa.
E greu, îmi dau seama...

| cosmina1998 a răspuns:

Eu cred ca daca ar fi sa fie ceva intre voi nu ar tine mult timp iar apoi tu vei suferi...nu ai ce sa vorbesti cu el.e mic si baietilor de obicei le este teama mai ales daca sunt mai mici. cel mai bine ar fi sa incerci sa ramai doar prietena lui si sa iti cauti pe cineva putin mai mare sau cel putin de varsta tawinking happy

| OnHold a răspuns:

Foarte frumoasa povestea ta, mi-a placut, o singura nelamurire am – acolo unde ai zis ca se ``holbeaza`` la tine, probabil ai vrut sa spui ca te priveste insistent…In fine.Parerea mea e ca te place, si sunt sigur de asta pentru ca si eu cand eram de 11-12 ani le puneam piedica fetelor,tot din motivul asta - ca sa le demonstrez sentimentele,asta fiind o chestie specifica noua,baietilor,la varsta de care vorbim…Si ar mai fi si alte dovezi de iubire - as enumera aici trasul de par,alergatul dupa fata pana o prindem intr-un colt si o luam in brate in timp ce ea se zbate sa scape,dar mai ales faza cu caietele si pixurile de pe banca – stii tu,cand umbla prin ele si nu te lasa-n pace,ti le ia, iar tu incerci sa le recuperezi si incepi sa te ``lupti`` cu el…Unde greseam eu era ca nu prea aveam masura in toate astea, si cam se termina ca ma infaina cu vreo carte peste bot, sau imi mai luam chiar si cate palma…Dar iubirea cere sacrificii, deci era normal.In fine, voiam sa iti zic ca te place si cred ca ai sanse.
Numai ca esti prea mica.Iar el si mai mic.De fapt stai ca ai zis sa nu venim cu chestii din-astea…
Deci ai sanse.
Acuma da funda aia, c-ai promis.