| Abc1906 a întrebat:

Heii! In primul rand, care este diferență dintre un caiet de vacanta si o culegere? Îmi puteți recomanda o culegere sau un caiet de vacanta, dar sa aibă PUȚINE pagini! Trebuie sa o termin repede... Va rog!

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Caietul de vacanță ar trebui să fie ceva gen exerciții simple pe care să le rezolvi acolo, tot pe acel caiet, dacă este vorba de matematică. Cât despre culegere, e puțin mai complexă și dificilă de parcurs într-o vacanță de unul singur. Culegerea este mai mult pentru a-i ajuta pe profesori, să vă poată da teme acasă sau exerciții la tablă sau la teste. Cât despre ce caiet de vacanță, se găsesc la librărie și sunt pentru fiecare clasă.