| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Hello.
Am comandat joi, in data de 8 iunie, carti de la un anticariat online.
Nu s-a plasat inca comanda apare ca fiind "in asteptare".
Am trimis deja doua email-uri prin care i-am intrebat daca este posibil sa ajunga saptamana aceasta.
Ar trebui sa ii sun?
Probabil sunt stresanta dar in acelasi timp si stresata pentru ca saptamana viitoare nu voi fi acasa si nu o sa am cum sa il iau.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| DeliaJ a răspuns:

Cel mai bine este sa ii suni. Daca nu raspund nici la telefon, in locul tau as anula comanda si as cumpara din alta parte. Mi se pare lipsa de profesionalism.

| Michiiiiiiiiii explică (pentru DeliaJ):

Am sunat la ambele numere pe care le au pe site dar ambele sunt inchise.
Multumesc de raspuns!

| Dismally a răspuns (pentru Michiiiiiiiiii):

Daca nu iti raspund la telefon ar fi mai bine sa comanzi din alta parte. Incearca pe okazii, sunt mai multe anticariate si probabil vei gasi si cartile care te intereseaza.

| Michiiiiiiiiii explică (pentru Dismally):

Chiar asta am sa fac, m-au adus intr-o stare maxima de disperare si nervi.
Nu erau doar cartile pe care mi le doream eu, comandasem inca pentru cineva.
Multumesc.

| Dismally a răspuns (pentru Michiiiiiiiiii):

Te cred, eu asa fac de obicei, caut pe okazii. De pe alte site-uri nu prea am cumparat pentru ca de multe ori produsele nu mai erau pe stoc si asteptam degeaba. Nu ai pentru ce.