| Antisistem11 a întrebat:

Hello
am si eu o curiozitate
care aveti experienta in din asta sa-mi spuneti
e bine intr-o relatie
daca fata e la distanta de baiat?
adc eu sunt dintr-un oras si e ea sta departe e vreo problema si poate afceta relatia? este o fata din bucuresti de imi place mie mult si eus din giurgiu nu stiu
normales ca dau fundita raspunsului celui mai adecvatt

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Multa lume iti va spune ca distanta nu conteaza, ca important este sa va iubiti, ca o sa gasiti voi timp si sa va vedeti! Eu iti spun ca... ochii care nu se vad se uita! Si ce poate sa faca ea cand tu nu esti langa ea? Sa stea singura? Sa stea in casa? Nu! Va iesi, se va vedea cu alta lume si.inevitabilul se va produce, cand, cineva care va fi langa ea ii va sari in ajutor tocmai cand trebuia, cand altcineva o va consola pentru vreo suparare oarecare... Timpul si distanta sunt marii dusmani ai unei relatii! Desigur, sunt si exceptii! Dar foarte rare.Eu zic sa nu-ti pierzi timpul cu iluzii. Cauta realitati apropiate!

2 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Buna.
va merge daca voi ceti fi in stare sa o faceti sa mearga, adica daca veti avea incredere unul in celalalt, daca veti comunica destul de ult etc. eu am o relatie la distanta (distanta e de cateva ori mai mare decat a voastra) si avem aproape 2 ani impreuna. despartirile sunt dureroase (pentru ca ne vedem de vreo 4-5 ori pe an, depinde de timp) dar ne concentram pe urmatoarea intalnire si cu putin noroc vom reusi si sa locuim impreuna in ceva timp. concluzie: dacava iubiti si daca va considerati pregatiti pentru o astfel de relatie, atunci nu vad ce v-ar sta in cale (45 min - o ora, nu este mult - de la buc la giurgiu tongue )
multa bafta happy

| **MiHaElA** a răspuns:

Sunt total de acord cu Elianna...¨ochii care nu se vad se uita¨...si este foarte real acest lucru asa ca nu-ti face mari iluzii si sperante, dar daca cu adevarat vreai sa continui cu ea o relatie normala si de lunga durata.va trebui sa faci o schimbare de trai.Bafta si iti doresc sa nu fii dezamagit.fiindca o relatie distanta e dificila!