| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Vreau sa marturisesc cate ceva.Am avut o relatie de 1 an jumatate cu prietenul meu, a fost frumos, dar uneori neplacut. Ne certam mai mereu, dar pentru ca dragostea era atat de mare, ne impacam imediat. Insa, de la inceperea scolii, nimic nu mai e la fel. El s-a mutat la o alta scoala, iat toate fetele din ea sunt pe el. Se dau la el cu nerusinare desi, pe facebook scria clar ca e intr-o relatie cu mine+ca mai avea si poze cu mine. Fufelor se pare ca nu le-a pasat si l-au schimbat mult pe iubitul meu. Pt ca certurile au devenit tot mai dese, am ales cand eu, cand el sa facem pauza, dar niciodata nu am respectat acest lucru din simplul fapt ca atunci cand il vedeam nu rezistam si ne sarutam, ne strangeam in brate.Acum 5 zile am facut 1 an jumate si i-am oferit o rama cu o poza cu noi 2.Chiar si in acea seara ne-am certat, iar de atunci tot mai mult.Intrasem la banuieli cum ca ar avea pe alt cineva si intr o seara am gasit niste mesaje de la alta tipa care i declara dragostea. i am luat nr am sunat o si i am zis sa stea calma ca X e cu mine.Totul ok, pana a 2 a zi cand X imi da papucii si ramane cu tipa aia care mi-a promis ca nu mi ar face rau ca stie si ea cum e. Mi-e atat de dor de el! Plang de fiecare data cand imi amintesc de el, iar lui nu i pasa. Peste 3 zile e ziua mea si nici macar asta nu i schimba comportamentul. Ce sa mai fac? Nu vreau sa mi dispara dragostea pentru el.Sunt constienta ca o sa gasesc un alt tip de care o sa ma indragostesc dar nu vreau.Pe el il iubesc si pe el il vreau alaturi de mine! I-am promis ca vom fi toata viata impreuna dar.sigh Please, helpsad!

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Sa nu faci din nimeni stapanul vietii tale; fii propriu-ti stapan.Plangi,iubeste-l inca atat cat sufletul iti va cere, dar nu te crampona.De regula"atunci cand alergi spre cineva,el fuge de tine; iar daca fugi de el, vine spre tine"; incearca aceasta din urma stratagema si daca nu se intampla sa vina, uita-l! Sau lasa timpul sa te ajute sa-l uiti.Numai bine.

| DenisaMihaela_1287 a răspuns:

Pai stii ce ai putea face?

Uite aici:

Incerca sa-l recucersi sau sa te prinda actuala lui iubita cu el si sa faci exat ce ti-a facut si tie aia dar ea sa te vada si atunci o sa se intample aclasi lucru si la ei si tu o sa te impaci cu el dar cat mai repede ca de ziua ta sa-l primesti in dar pe el!

Sa-mi spui daca a mers!

Bafta!big grin

| Rapafilă a răspuns:

Pt DenisaMihaela_1287
Nu-l pot recuceri atat timp cat el ma ignora,nici nu vrea sa mai auda de mine,dar sa ma mai si vadalaughing Nu mai merge cu recuceritul asta,pentru ca nu mai e vba de fizic, intre noi e mai mult de atat, e dragoste.Acum nu stiu daca si din partea lui.