| Anxiousy a întrebat:

Salut, spun cat mai scurt, am avut o relatie lunga care s-a inchis pe motivul ca ne certam mereu(certurile erau din cauza ca ea devenise indiferenta si rece) si ne despartisem si am stat cam 3 saptamani despartiti (in timpul asta mie nu mai mi-a pasat nimic, ca am fost si ranit in relatie, si de cate ori ne "desparteam" faceam eu primul pas, etc.) si in seara asta am iesit cu cea mai buna prietena a ei (sunt multe fete care ma plac dar de ea mi-a placut cel mai mult) si ne-am si sarutat. si pe urma cand sa plec acasa primesc un sms sa ma duc pana la fosta iubita ca vrea sa vorbim, iar cand ajung m-a dat peste cap cu amintirile dintre noi, mi-a promis ca de data asta va fi bine, sa ii mai dau o sansa. si na o iubesc si ne-am mai dat o sansa si ma simt mult mai bine, dar nu i-am spus ca am sarutat-o pe cea mai buna prietena a ei(ea stie ca prietena ei e in limba dupa mine) dar ma simt naspa ca nu i-am spus asta si sigur o sa se afle, si nu vreau sa stie ca asa am facut. adica as prefera sa mint sa zic ca nu este adevarat si nu are de ce sa o creada. cu toate ca noi nu mai aveam o relatie. nu ne vorbisem 3 saptamani. am vrut sa incep ceva nou si cand a vazut ca se dau alte fete la mine m-a vrut inapoi. dar eu deja ma sarutasem cu o fata. Ce ati face in situatia asta?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu recurge la minciună. Dacă află adevărul, poţi strica o relaţie definitiv. Spune-i exact ce ne-ai spus şi nouă.Că o iubeşti, dar, vroiai să încerci ceva nou.Bineînţeles că nu te aştaptai să se ajungă la un sărut.(cum spun toţi, de altfel). Se va supăra puţin, presupun, dar decât să o minţi şi să te macine înăuntru'gândul că ai minţit-o, mai bine scapi de o povară!

Succes şi o zi bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Atâta timp cât nu erai cu ea în timpul ăla, nu are niciun motiv să spună că ai trădat-o sau mai știu eu ce. Ai un as în mânecă: erai rănit și atunci v-ați despărțit din cauza ei (răceală si indiferență). Atunci ai căutat în altă parte ce nu primeai la ea. Te sfătuiesc să-i spui adevărul. Îi spui exact cum s-au întâmplat lucrurile și de ce ai acționat așa. Te va înțelege și asta pentru că se va simți vinovată într-un fel. Până la urmă v-ați despărțit pentru că ea a făcut să se ajungă acolo. Tu nu ai greșit cu nimic, așa că ai încredere. Baftă!

| rousz a răspuns:

Hey! hmmm... de cele mai multe ori preferam sa mintim in loc sa ne asumam vina, spune-i adevarul asta-i cea mai buna alegerewinking Oricum atata timp cat nu ati fost impreuna nu are de ce sa-ti reproseze nimic. Multa bafta si iubiti-va mult!

| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

N-ai facut bine deloc ai spus ca o placi mai mult pe ia n-ar fi trebuit sa faci asta eu nas face asa ceva dar in situatia ta i-as spune tot adevarul pana la urma va afla si va veti desparti iar. sper ca ti-am dat unsfat bun tu decizi ce sa faci.

| secretword a răspuns:

Atata timp cat ai fost despartit de ea nu o intereseaza ce ai facut, nu? doar ca partea proasta e ca ai ales-o pe prietena ei, pe o partea ar fi bine sa-i spui ca sa nu se astepte la prea multe miracole de la prietena ei.Ca si asa de aflat va afla ca sti cum circula barfele si te va ura si pe tine si pe ea. (Asa s-a intamplat la mine si la fostul pr) Lucrul ista te va macina cred eu..si daca ai sa ii spui ea trebuie sa inteleaga ca nu ai nici o vina atata timp cat nu ai tradat-o, ca doar erati despartiti. Nici tu nu sti ce a facut ea in acele 3 sapramani nu? gandeste-te mai bine, ca noi pe aici vom avea diferite raspunsuri dar cel care conteaza este al tau :* bafta, funda?

Răspuns utilizator avertizat
| mariana25 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic, mai bine sai ii spui adevarul daca real doresti sa o incepi din nou, ai facut prost ca ai iesit cu prietena ei cea mai buna ca toti te-ai crede ca ii faci in ciuda fostei tale prieteni.Ea daca tine la tine te va ierta, a fost un simplu sarut nu ceva mai mult.Pai nici tu nu stii ce ea facut toate aceste 3 saptamini de zile.BAFTA :*