| Karlitta a întrebat:

Hello! Vreau sa-mi fac un piercing asa https://www.google.ro/......ps?/search Singurica!:))Ceva sfaturi? Faza sfaturi gen "du-te la un specialist" sau "sinucide-te". Ceva legat de pierce.Ce sa folosesc? Se umfla tare? Pot manca dupa? Fundoi!:*

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ai putea incerca sa amortesti zona cu gheata, desi e destul de dificil avand in vedere locul. Incearca sa ti-l dai cat mai la margine, astfel incat sa nu risti sa spargi vreun vas de sange sau sa lovesti vreun nerv (desi e putin probabil), dar nu foarte la margine, pentru a evita riscul de a "migra" sau cadea complet.

8 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Adevarul e ca nu prea vei reusi sa ti-l dai singura. Risti mult sa faci ceva gresit, in special fiindca zona aceea este una sensibila si vascularizata si nici nu prea ai cum sa o amortesti. Chiar nu te sfatuiesc sa incerci. Daca vrei totusi sa risti, poti folosi o branula sau un ac de seringa dezinfectat in prealabil cu spirt. Insa nu prea sunt sanse sa reusesti sa ti-l faci, eventual doar sa te accidentezi. Nici macar in limba nu as recomanda sa-ti dai de unul singur. Daca iti doresti mult, ti-l poti face la un salon, mai mult de 100 RON nu cred ca te va costa. Si da, riscul de infectie este destul de mare in zona aceea (de fapt, gura, in general), in special daca ti-l faci acasa.

| Karlitta explică (pentru thegatekeeper):

Https://www.youtube.com/watch?v=0eGt66UUBBY Sunt alte sute de tutoriale asa.Multi oameni isi fac singuri. Ceea ce nu stiu e cam in ce loc sa-l fac.:D.La margine... aproape de limba...As putea s-o amortesc cu gheata?

| Karlitta explică (pentru thegatekeeper):

Ms...chiar mi-ai fost de ajutor:*.Mai am o intrebare.Regula cu "fara alcool sau tigari...sau anumite alimente" se aplica si dk il fac sub limba?

| thegatekeeper a răspuns (pentru Karlitta):

Cu placere.
Se aplica pentru a proteja zona, in jur de 7-10 zile. Ca alimente, evita produsele lactate, in special iaurtul si laptele. In rest, nu mai e nicio restrictie, doar ca in primele 3-4 zile iti va fi destul de greu sa mananci mancaruri solide, dar te vei obisnui pe masura ce se vindeca.

| thegatekeeper a răspuns (pentru Karlitta):

Ai putea incerca sa amortesti zona cu gheata, desi e destul de dificil avand in vedere locul. Incearca sa ti-l dai cat mai la margine, astfel incat sa nu risti sa spargi vreun vas de sange sau sa lovesti vreun nerv (desi e putin probabil), dar nu foarte la margine, pentru a evita riscul de a "migra" sau cadea complet.

| Wøodenpints a răspuns:

O șurubelniță încinsă.
stau și mă întreb care-s motivele pentru care cineva ar vrea să aibă o bucată de metal sub limbă...

| Karlitta explică (pentru Wøodenpints):

Tu nu trebuie sa te gandesti la motivele mele ci sa raspunzi la intrebare.Nu ti-am cerut parerea asa ca mars si latra la alta intrebare.

| BrokenArrow a răspuns:

De ce nu mergi in fata oglinzii si-ti bagi un ac?
tot la fel de cretin e gestul.

| Karlitta explică (pentru BrokenArrow):

Mai eu nu te-am jignit deci n-o fa nici tu.Nu mai comenta aiurea ca poluezi TPU-ul cu ignoranta ta.Cei mare lucru ca vreau sa-mi fac un piercing sub limba si-am cerut un sfat?