| anonim_4396 a întrebat:

HELP! am de prezentat un costum frumos pentru o prezentare de moda. costumul trebuie sa reprezinte matematica. aveti ceva idei interesante ce se poate de facut cu imbracamintea, coafura, incaltamintea?

3 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Eu mi-as face o rochie cu maneca scurta, pana la genunchi, din material cadrilat ( cu patratele ), alb cu dungi negre, iar in patratele formate as scrie tot felul de socoteli, de fapt le-as lipi cumva ( poate o fasie subtire de scotch?), astfel incat sa mai pot purta rochia ulterior. Ca si accessoriu, mi-as pune un compas la gat pe un lant, iar ca bratara un raportor, ambele argintii, nu acelea din plastic. Ca si coafura, poti sa-ti faci un coc si poti purta niste pantofi negri, simpli.

| ringo a răspuns:

Buna! Am o idee...http://www.youtube.com/watch?v=Y5KaeCZ_AaY
tine mai mult de fizica dar mi se pare foarte potrivit. daca vrei poti sa explici matematic fenomenul. daca vrei pot sa te ajut...;)

| mlex a răspuns:

Un costum de scolarita ar fi perfect -> http://jokeshop.ro/......rita-.html