| KamaSutra a întrebat:

Hey,am o micuta curiozitatehappy
De ce in zilele noastre barfa te face mai interesant? Adica am colege care ii barfesc pe ceilalti si sunt foarte populare! Atat de rau am ajuns? Sau chestia cu injuratul, toti mai injuram cel putin o data pe zi, dar altii prea profita de chestiile astea si le folisesc in tot ceea ce spun. Si inca ceva, nu mai putem lega prietenii din cauza judecatilor si a invidiilor care apar intre noi!

De ce toata lumea se schimba? In rau, din ce in ce mai rau?

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu știu în ce lume trăiești, dar eu evit persoanele bârfitoare și nu le dau importanță.
Consider că din cauza stresului ajungem să înjurăm din ce în ce mai des.
Baftă!

| neutrino a răspuns:

Nu este vina celor in cauza, ci a celor din jurul lor, pentru ca acestia le confera popularitatea despre care vorbesti. Lipsa de cultura reala a celor ce injura si barfesc, cat si a celor ce ii asculta pe primii, face posibila aparitia acestei false popularitati. Cat despre injurat, fiecare scoatem pe gura ceea ce avem in cap!

| Doub a răspuns:

Bun venit in realitate.

| SkyPilot a răspuns:

Celor care barfesc sau pleaca urechea la barfa le place sa se simta superiori celor care sunt barfiti, chiar daca ei stiu ca lucrurile care se spun sunt nereale.
Iar cei cu injuratul nu au altceva cu care sa atraga atentia celor din jur asa ca socheaza prin vulgaritate.

| Dariusuu a răspuns:

Crezi că tu eşti de vină dacă întâlneşti persoane care nu au inteligenţa emoţională, nu ştiu să respecte pe nimeni, şi mai pe scurt sunt nişte persoane sociopate.De ce ai vrea să stai cu ele? Eu văd doar o risipă de timp.

Şi lasă-le să bârfească cât vor, îţi dai seama ce viaţă tristă au atunci.

| KamaSutra explică (pentru Dariusuu):

Eu nu vreau sa stau cu ele, le.as sterge de pe fata pamanatului... Ce ma enerveaza este ca toti ceilalti le considera nemaipomenite si nu i nteleg de ce!

| Dariusuu a răspuns (pentru KamaSutra):

Le consideră pentru că nici nu poţi să le ceri prea mult. Totul depinde de inteligenţă până la urmă şi depinde încă de ce fel de persoană eşti, atât doar.

Totu-i relativ dragă Roxy. Şi încă un sfat de la mine pentru tine.Nu-ţi petrece timpul cu persoane care te fac să te simţi inferioară şi care nu-ţi dă şansa să fii tu însuţi.

Tu n-ai nevoie de ele în viaţa ta!

| KamaSutra explică (pentru Dariusuu):

Thanks pentru sfat, si nu.ti face griji niciodata nu mi.as pierde timpul intr.un astfel de modhappy

| Dariusuu a răspuns (pentru KamaSutra):

Cu mare drag happy.

| Mayar a răspuns:

De ce? Pentru ca diavolul isi intinde plasa asupa lumii, ca un paianjen ce isi tese plasa.
De ce, nu stiu, ca oricum poate fi nimicit de Dumnezeu...

In fine. Deci... sunt miliarde de persoane care iau ca valori nonvalorile din lume, si doar sute de oameni care sunt ceva mai brezi. Noh, pai cum sa nu se inhaiteze, cand sunt atatia prapaditi?
Si ma idemult or fost, numa ica nustii tu. Numai sa vezi cati criminali in serie abominabili au fost in trecut. De exemplu Andrei Chikatilo si multi altii... Tot timpul au fost, dar pe cum creste populatia, asa creste si raul