| anonim_4396 a întrebat:

Hey...Am primit un cadou, un soricel de companie...circa o luna o luna si jumatate. Vreu sa stiu La cat timp trebuie schimbat rumegusul.Stie cineva? Fundoiwinking

3 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Tu la cat timp te schimbi, te speli? asa si cu soricelul

| Twatwaffle a răspuns:

Si eu am doi hamsteri si doua custilaughing. le fac curat odata pe saptamana pentru. ca e neaparat necesar daca nu le faci curat mirosul le provoaca arsuri la plamani si tot felul de boli ingrozitoare
de asemenea.va fi tot timpul "suparat" si nu o sa aiba chef de joaca...
Cu alte cuvinte fai curat des pentru. ca e bine si pentru tine si pentru. elbig grin
Ai grija sa-l cresti mare!big grin

| RXN a răspuns:

Pai, cam la toate rozatoarele se schimba cam o data, de doua ori pe saptamana. Poti sa il schimbi cand simti ca e necesar, caci stii tu, se aduna diverse pe acolo.laughingNu are cu ce sa-i faca rau, chiar dimpotriva, sta in mediu curat.happy Sa te bucuri de el.>big grin