| Croampa a întrebat:

Hey, am si eu o intrebare: care e faza cu Muscatura din '87? Nu stiu nimic in afara de faptul ca s-a intamplat la localul lui Freddy Fazbear.

Cine-mi explica cel mai detaliat primeste funda.

Răspuns Câştigător
| L1feDRAIN a răspuns:

Muscatura 1987 factuta in piteria "Freddy Fazbear" de animatronicul foxy pe craniul unei fetite de cam 9 ani care il tot atingea linga scena.

Dar nu se stie sigur ca a fost Foxy pentru ca in FNAF 2 deja sa descoperit ca piteria de acolo a fost inaintea piteriei din FNAF 1 si atunci multi sau gindit ca muscatura a fost facuta in FNAF 2, nu 1 pentru ca si la telefon se spunea asta. Posibil ca a fost facuta de animatronicul "Mangle" in aceeasi situatie si dupa acest lucru ca pietira sa nusi piarda reputatia sau mutat in cea din FNAF 1 si au aruncat "Toy" animatranele ca sa nu ingrijoreze clientii si au reparat cele stricate sa nu mai faca "prostii".

In FNAF 3 deja se spune ca cel care a fost muscat e baiat si lucreaza acolo ca paznic si animatranele alea false care te ataca sunt de fapt iluzia omulu din cauza a ceea ce a patit cind era mic. Si are cosmaruri.

Acum ca a aparut FNAF 4 nimeni nu stie de ce, dar arata ca muscatura a facut-o Golden Freddy si nimeni pina cind nu stie unde. Baietelul din FNAF 4 e cel ce a fost muscat si are cosmaruri noaptea ca jucariiile de plus invie in niste animatroanece ingrozitoare (e foarte simplu sa-ti dai seama cind inchizi usa dulapului cind sta foxy acolo si dupa ceva timp ea se transforma intr-o jucarie de plus) si toate astea sunt doar in capul lui din cauza muscaturii. (a fost un shock mental pentru saracul baiat)

Atat ajunge!?

FUNDA!

| TiberiuFasole a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Ceea ce ai zis tu a fost muscatura din 83.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Nici nu exitsa "muscatura din 83"
E doar 1987.

| TiberiuFasole a răspuns (pentru L1feDRAIN):

In FNAF 4 s-a descoperit muscatura din 83 straight face
Frate, scrie acolo ca actiunea se petrece in 83, si se stie asta, dar unii tot nu vor sa creada, scrie frate pana si acolo ca se petrece in 83. + 87 e cel mai important, nu au cum sa zica decat gen la ultimul FNAF, si asta nu-i ultimul. Repet, scrie acolo ca actiunea se petrece in 83'.+ povestirea frate, ai zis ca statea langa scena si a fost muscat, daca tot te lauzi ca ai vazut aia si ai terminat FNAF.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Ah da, stai ca m-am incurcat.
Mde in FNAF 4 a fost facuta muscatura din 83 din cauza caruia cred ca si au aruncat pe Gold animatroanele si au cumparat cele simple de acum, dar saracu baiat nici nu mai tine minte cine l-a muscat si le vede pe toate ca "Nightmare".

Okay okay, clar.
Ca sa stii tot saracu asta munceste si in FNAF 3.
dar ce a patit fetita aia oare, cred ca e moarta.
ASA RECAPITULEZ:

Muscatura din 87 a fost facuta pe o fata care (posibil) a murit.
Dar nu se stie cine a facut-o la sigur, Foxy sau Mangel.
De ar fi Mangle ar fi logic de ce au aruncat Toy animatroanel si au fost reparate cele vechi.
De ar fi Foxy s-ar explica de ce in FNAF 1 Gura lui Foxy sta deschisa mereu de parca a fost rupta si nu o poate inchide si de ce scrie "Sorry Out of Order"

Si muscatura din 83 pe baiatu' care lucreaza ca paznic.

| BurhucDarius a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Nui adevarat muscatura a fost produsa de Michel Afton a bagat capul fratelui sau mai mic in gura lui Fredbear. Care din cate stiun eu acum este Gold Fredy si este cel mai puternic animatronic. William fiind Springtrap vrea sa moara ca sa scape de chin dar golden fredi nu il lasa vrea ca el sa sufere cum a suferit si el. muscatura CRED doar CRED ca a fost facuta in '84 pentru ca si Golde Fredy spune asta

12 răspunsuri:
| TiberiuFasole a răspuns:

In FNAF 2( FNAF 2 de fapt, actiunea se petrece inainte de FNAF 1) cineva a muscat pe cineva, de nu mai stiu eu ce din cap, incat a ajuns la spital. Sunt multe povesti, o sa-ti zica una falsa si una adevarata:
Falsa-

Cea falsa spune ca Foxy pe cand petrecea, s-a apropriat un copil de el. Foxy a luat-o razna si a muscat copilul de cap, o zona anumita, incat i-a luat-o. Toti trageau de fetita, dar n-au reusit sa o salveze de tot.

Adevaratasad P.S. Creatorul FNAF-ului spune ca e si adevarata si ca in acelasi timp e falsa, deci nu stim ce sa credem, eu zic ca e reala)

In acei animatronici sunt oameni, logic. Dar niste animatronici nu sunt oameni, mai exact cei din trupa rock. Au venit oamenii si au pus fetita in gura celei care nu era om, si el era facut sa cante si sa miste gura, asa ca a muscat fetita, cum era in gura lui. Ei bine, aceste informatii ne sunt oferite, de aici putem face mai multe povesti, logice, avand in vedere ca erau 2 de foxy in actiune. Eu zic ca:
Cineva s-a deghizat ( mai exact 4 oameni) s-au deghizat in animatronici si au venit la fetita.( pardon, de fapt e baiat) El credea ca sunt adevaratii asa ca a mers langa acei animatronici, pe acea vreme fiind foarte populari ei( freddy si astia). Dar au luat-o pe sus( informatie care ne este arata) si l-au dus la gura lui Freddy original sau Golden Freddy, cum vrei sa-i zici si la fel, el era facut ca sa isi miste gura si a zdrobit capul baiatului.

| Croampa explică (pentru TiberiuFasole):

Raman dator cu o funda, man!

| Angely237 a răspuns:

SO,faptasul este mangle fiindca in 1987 era actiunea in fnaf 2.Au fost 2 muscaturi una in 1983 la localul Fredbear family dinner dupa cum este precizat in mini-game-ul din fnaf4 sau pe scott games.Si iti mai spun de ce purpleguy i-a omorat pe ceilalti din primele fnaf.Fiindca el era detinatorul Fredbear family dinner si s-a razbunat pe acei 4 copii care l-au omorat pe crying kid si de la asta a innebunit si si-a omorat fiul (cel care apare in primul mini game din fnaf)dupa cum poti auzi din police call la mangle cand atarna pe tavan poti intelege: we have a problem in a pizzeria a kid is bite from its head, we'll be there in few moments
De ce s-ar auzi asta la Mangle? Si nu la ceilalti? Fiindca ea a vrut razbunare cum poti citi si in lyrics de la mangle song.Si toata actiunea din 87'se petrece vara. Data exacta nu se stie.De unde pot crede? Pai Phone Guy spune "Welcome to your new summer job"si el nu suna cu adevarat totul era inregistrat pe casete

(scuze ca spun asa tarziu dar sper ca e destul de clar, stiu ca ai dat funda deja)

| Ursachi_David_1996 a răspuns:

Golden freddy a provocat muscatura deoarece asa scrie pe Wikipedia laughing

| Criissty a răspuns:

Nu-i real. Sunt doar niste jocuri iar din ele s-au tras toate teoriile si chestiile astea. Cauta pe wikipedia.

| cezarcezarvr a răspuns:

Uite povestea reala : Era in 1984 nu in 87 si era copilul lui Pink man ( Wiliam Afton ) si prieteni lui isi bateau joc de el cand de ziua lui lau dus aproape de animatronicul numit,, Fazbear'' si si ei lau bagat in gura lui,, Fazbear'' si acel animatronic l-a muscat. asta este povestea adevarata.

| Pripon_Liviu_1973 a răspuns:

Muscatura din 1987 da sa întâmplat la freddy en friend foxy Cum se spune dar de fapt mangel și golden freddy pentru ca e logic dacă nu ști uitate la zajcu37 de final plan.