| dianadoolce a întrebat:

♪♫ Hey!
Ce înseamna mai exact : hipster?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este vorba de o persoană non-conformistă!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

"Definitia" la HIPSTER: potrivit „Urban Dictionary", cel mai autorizat dictionar online al limbajului urban, hipster, care deriva din termenul slang „hip", cu alte cuvinte „informat despre ultima moda", este o subcultura a unor persoane cu vârsta cuprinsa intre 20 si 30 de ani care cred in gândirea independenta, anticonformism, creativitate, arta si muzica indie.

Pentru alte detalii VEZI linkul : http://web13.net/......-emo-poze/

| Hipiie a răspuns:

Mda..eu nu mai am ce spune citeste raspunsul lui bursuc.Este perfect.