| RoxyRoxana99 a întrebat:

Hey! :*
Stiti daca exista profesori de limba rusa in Focsani? As vrea sa fac meditatii.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa existe la scoli, licee. de ce nu incerci si online? cauta pe net!

| RoxyRoxana99 explică (pentru anonim_4396):

Am cautat si nu am gasit, iar in scolile de aici nu se face rusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai esti pe-aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.allysatis.org/ficheeleve/eleve.php?lang=7&langaff=36
la fel: http://www.limbistraine.eu/......imba-rusa/
http://www.invata-rusa.com/....../index.php

si daca vrei sa iti fie mai usor, intra pe google translate. scrie in stanga in romana(selectezi limba romana0 si in dreapta iti apare in limba rusa9de aemenea, trebuie sa selectezi limba rusa) si poti sa asculti si pronuntia. panimaiesi? succes! p.s. daca nu te descurci iti explic pas cu pas.

| 0x11111051 a răspuns (pentru anonim_4396):

Panimesh... da Google Translate crezi ca iti traduce bine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 0x11111051):

Corect este ia panimaiu( ortografia e diferita)! pe google este cat de cat corect. la varianta audio e putin diferita pronuntia(am probat si eu din curiozitate). dar cel putin poti sa incerci. si daca o sa cumperi si cd-urile, probabil ca-ti va fi mai usor. nu pierzi nimic, ai de castigat. si daca nu incerci nu ai de unde sa stii. iar rusa ofera niste avantaje mari la angajare. si daca lucrezi cu o firma care are afaceri in Romania, si daca lucrezi in afara pe un contract. se cauta vorbitori de limba rusa. daca te pui la punct cu limba(scris, vorbit) poti sa dai examen pentru un atestat de traducator. si poti lucra la un notariat, de exemplu. nu te speria ca au scrierea mai ciudata! se invata repede. p.s. ce-ai spune daca te-ai apuca de araba? pai cand ai vedea "viermisorii" alora, renunti! si ca dovada, tot pe translate poti sa verifici. incearca si o sa te distrezi! succes! daca te mai pot ajuta cu ceva spune-mi, te rog! daca o sa pot sa-ti raspund iti voi raspunde. daca nu, inseamna ca nu ma pricepi si o sa recunosc ca nu ma pricep! poti sa ma intrebi orice! o seara placuta!

| 0x11111051 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai, eu nu m-am ales de cuvintul asta, понимаешь, dar am avut in vedere faptul ca Google Translate nu iti traduce intotdeauna ceea ce vrei tu sa zici. Mai convenabil este deja sa o inveti toata fara translator online. Hai bine, 2-3 cuvinte ti le traduce! Dar sensul unei propozitii traduse prin nEt se schimba!

Eu nu ma sperii. Araba nu imi trebuie! Studierea limbii ruse закончил уже!
Rusa o cunosc ca pe a 2 limba, engleza - 3!

| anonim_4396 a răspuns (pentru 0x11111051):

Felicitari! din pacate se pare ca nu ti-am inteles intrebarea. din ea reiese ca ai avea nevoie de un profesor de la care sa inveti rusa! dar, am inteles gresit! oricum, succes!