| JoinTu a întrebat:

am o intrebare:
Daca treci pe semestrul 1 la o materie... iar pe semestrul 2 ramai corigent la acea materie ce se intampla?

8 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Media de pe primul semestru şi al doilea trebuie să fie minim 5 ( nu 4.5). Dacă nu-ţi iese media eşti corigent

| JoinTu explică (pentru AdiSR):

Pai nu se mai rotunjeste 4.5 la 5?

| JoinTu explică (pentru AdiSR):

Pai nu se mai rotunjeste?

| AdiSR a răspuns (pentru JoinTu):

Media anuală nu se rotunjeşte. Doar cea semestrială

| JoinTu explică (pentru AdiSR):

Si inseamna ca nu treci daca iti iese 4.5?

| AdiSR a răspuns (pentru JoinTu):

La 4.5 este media anuală, nu treci anul. Trebuie să-ţi dai corigenţa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca depinde de profesor.

| ZamfirGeorge a răspuns:

Depinde de media pe care o ai pe sem. I la acea materie. De ex. daca la mate ai media 6 pe primul semestru iar pe semestrul al doilea ai media 4, o sa iti iasa 5 [ (6+4) : 2 ] si scapiwinking