| SantaClaus123 a întrebat:

Am o problema cu Minecraft, acuma 2-3 luni imi mergea, si o data cand faceam curatenie in PC din greseala am dezinstalat, dupa l-am reinstalat si cand dadeam sa intru tot imi dadea eroarea asta :
Apr 23, 2016 9:00:58 PM net.minecraft.launchwrapper.LogWrapper log
INFO: Using tweak class name net.minecraft.launchwrapper.VanillaTweaker
Apr 23, 2016 9:00:59 PM net.minecraft.launchwrapper.LogWrapper log
INFO: Launching wrapped minecraft
229 recipes
27 achievements
2016-04-23 21:01:02 [CLIENT] [INFO] Setting user: Player
(Session ID is -)
Client asked for parameter: server
Turning of ImageIO disk-caching
Loading current icons for window from: C:\Users\roly\AppData\Roaming\. minecraft\assets\virtual\legacy\icons\icon_16x16.png and C:\Users\roly\AppData\Roaming\. minecraft\assets\virtual\legacy\icons\icon_32x32.png
2016-04-23 21:01:02 [CLIENT] [INFO] LWJGL Version: 2.9.0
Execution protection violation
#
# A fatal error has been detected by the Java Runtime Environment:
#
# EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (0xc0000005) at pc=0x4bfdee00, pid=3224, tid=1772
#
# JRE version: Java(TM) SE Runtime Environment (8. 0_66-b18) (build 1.8. 0_66-b18)
# Java VM: Java HotSpot(TM) Client VM (25.66-b18 mixed mode windows-x86 )
# Problematic frame:
# C 0x4bfdee00
#
# Failed to write core dump. Minidumps are not enabled by default on client versions of Windows
#
# An error report file with more information is saved as:
# C:\Users\roly\AppData\Roaming\. minecraft\hs_err_pid3224.log
#
# If you would like to submit a bug report, please visit:
# http://bugreport.java.com/bugreport/crash.jsp
# The crash happened outside the Java Virtual Machine in native code.
# See problematic frame for where to report the bug.
#
Java HotSpot(TM) Client VM warning: Using incremental CMS is deprecated and will likely be removed in a future relase

Cine m-i-ar putea rezolva aceasta eroare as da chiar si 5 euro PSF, doar sa ma ajute cineva...

1 răspuns:
| NinthBurn a răspuns:

Salut si bun venit pe TPU!
Am sa-ti ofer doua solutii care s-ar putea sa te ajute.

1)Dezinstaleaza folder-ul Minecraft-ului
Du-te in Start (iconita cu Windows din dreapta jos) si la Search scrie %appdata%. De acolo te va redirectiona in Roaming, unde vei sterge
folder-ul. minecraft
2)Descarca un alt launcher
Desi majoritatea prefera TeamExtreme, eu recomand Shiginima ( http://teamshiginima.com/update/3100.php )

Daca te-am ajutat, da-mi o funda! Este gratis!
Daca nu te-am ajutat, imi pare rau si sper ca o sa gasesti o solutie cat de curand.
O zi buna!