| maryanshmen a întrebat:

cine ma ajuta si pe mine? Asi dori sa imi fac o unitate noua cu piese cumparate online, insa asi dor sa cumpar tot mai putin placa vido NVIDIA GeForce 8400 GS, sursa si hdd.Asi vrea sa imi mearga bine jocurile mai noi, si bugetul este aproximativ 1000-1100 lei. ajutati-ma va rog cu niste componente bune.

Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Apoi pentru gaming 8400 gs ii varza!
Daca vrei sa iti faci pc pentru gaming placa video e baza!
Uite una mai ieftina dar care totusi e destul de buna:
http://www.emag.ro/......EYVRDBBBM/
Daca vrei ceva calumea sa iti mearga jocurile calumea de tot ia-o pe asta:
http://www.emag.ro/......ED3RKBBBM/
E cam scumpa dar se merita!

| maryanshmen explică (pentru MioaraParalescu):

Cred ca o sa o iau pe a 2 a, dar ma poti ajuta te rog si cu restul, ce componente imi mai trebuie sa fac o unitate buna si sa atinda bugetul de maxim 1400 ron.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru maryanshmen):

Da boss!
Spune-mi numa cam ce ti-ar mai trebui, sa ma uit.

| maryanshmen explică (pentru MioaraParalescu):

Pai as vrea o placa de baza care primeste rami pe ddr3(ceva pana in 300 ron), si un procesor in jurul la 250 -300(un amd ca am inteles ca astea is mai eftine).

| MioaraParalescu a răspuns (pentru maryanshmen):

Bun m-am uitat!
Deci am gasit placa asta de baza bunicica la un pret rezonabil:
http://www.emag.ro/placa-de-baza-gigabyte-socket-am3-780t-d3l/pd/EDV3TBBBM/
Are ddr3 si suporta toate procesoarele AMD.
Iar la procesor, daca zici vrei pc pentru gaming m-am gandit ca ai vrea un quad core(4 nuclee):
http://www.emag.ro/......E5K8TBBBM/
M-am uitat si dupa un dual sau triple core mai ieftine dar nu mai au in stoc astia de la eMAG.
Daca iti faci pc-ul asa joci ce jocuri vrei tu :)
Da cu ramii cum stai?

| maryanshmen explică (pentru MioaraParalescu):

Pai ma gandeam sa cumpar o placa
KingMax 4GB DDR3 1333MHz de pe pc garage, ce zici e buna?

| maryanshmen explică (pentru MioaraParalescu):

Poti te rog sa imi dai id tau de mess sa vb?

| MioaraParalescu a răspuns (pentru maryanshmen):

Emil.cocis
Vorbim pe mess