| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati avea o "Death Note", ce ati face cu ea? Ati folosi-o?

40 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Nu l-as folosi pentru ca nu rezolva cu adevarat lucrurile. Light e un exemplu foarte bun de "asa nu" si "cum sa faci abuz de putere". Il inteleg pe Light, il inteleg pe L...motivatia lor se naste din propriile experiente de viata. Problema e ca Light nu-si doreste doar o lume lipsita de raufacatori, isi doreste sa o conduca, sa devina un zeu...ce s-a intamplat ultima data cand oamenii si-au pus increderea intr-o fiinta superioara? oh da. Nu vad cum ar putea sa functioneze. E arogant, nu are rabdare, se raporteaza la oameni ca fiinte rationale motivate de propriile interese, si stim ca nu e valabil tot timpul. He has the power of plot, that's it. Lawliet e un lider groaznic din alte motive, dar e constient de asta. Imi place sa cred ca deep down, e pur si simplu empatic.
Animeul are foarte multe lacune...am nevoie de profilul psihologic al lui L. Ceva imi spune ca este impacat cu ideea mortii, pentru el s-ar putea sa fie un concept...nimic mai mult.

| Mayhem666 a răspuns (pentru AshuraElric):

Wow, eu am pus o simpla intrebare, iar tu mi-ai dat un raspuns complex. Eu as folosi-o laughing
Am o lista neagra cu oameni pe care nu ii suport, ar fi mai usor sa ii trec intr-o "death note", asa poate ma mai gandesc si eu ca nu mai am atat de multi inamici, dar mereu e loc pentru altii noi laughing

| AshuraElric a răspuns (pentru Mayhem666):

Asta e problema. Vei ajunge sa-l omori pe cel care s-a bagat in fata ta la casa, la lidl eventual. laughing Nu promova ura.

| Mayhem666 a răspuns (pentru AshuraElric):

Nu, nu, nu, eu ma refeream la persoane pe care le urasc pentru ca mi-au facut ceva de neiertat, cum ar fi sa imi distruga viata, nu faze din astea de nebagat in seama cum ar fi aia cu bagatul in fata la casa de la un supermarket. Eu ma enervez pe faze groaznice, nu ma enervez din orice mica tampenie.

| Doub a răspuns:

I-as da foc
L e cel mai tare

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Din moment ce nu si-a dat seama ca Light a fost Kira, atunci nu este chiar atat de tare, a mai si murit.
Light este preferatul meu.

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

Si-a dat seama, dar avea nevoie de dovezi, nu-l putea acuza altfel

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Dar pana la urma, tot a murit si nu a reusit sa-l prinda.

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu conteaza, il face praf Near

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Asta asa e.

| J0B0MAT a răspuns:

Daaaa.

| Florentina9210 a răspuns:

Desigur. Cu persoanele false si cu doua fete.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Wow, stii anime-ul? Sau doar stii ce e "Death Note"?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu neaparat anime-ul, ca nu sunt pasionata de chestii de genul. Doar faza cu ''Agenda Neagra'', m-ar tenta. De ce sa mint?

| oglindasultanului a răspuns:

Am incercat deja, dar nu a mers.

| syd2 a răspuns:

Justitia suprema.

| Superior a răspuns:

N-am vazut anime-ul, dar stiu despre ce e vorba. Probabil ca... as folosi-o in numele binelui si as omori doar persoane extrem de ipocrite si nenoricite. Cel putin acum, poate mai tarziu as avea alte tendinte happy

| LordBolton a răspuns:

Probabil, sper sa am un shinigami amuzant care sa ma insoteasca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici nu stii ce zambet " inocent " mi-a aparut pe moaca atunci cand ti-am citit intrebarea! laughing

| Harley18 a răspuns:

Esti rockerita?

| anonim_4396 explică (pentru Harley18):

Sunt Petunia, incantata de cunostinta.batting eyelashes
Nu sunt nimic, ascult hip hop in genere.

| Harley18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Capsunica imi pare bine! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Harley18):

Nu puteai sa alegi si tu un nume mai putin mancabil? laughing

| Harley18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca mie imi place Capsunica, n-am ce face! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Harley18):

O prajitura ar fi perfect, te pricepi asa-i?batting eyelashes
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......d7ff43.jpg

| Harley18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sti cam multe despre mine, nu crezi? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Harley18):

Daca nu ai ascultat-o pe baba aia sa-ti pui draperii..Deci asta e un " da"? Mi-a scazut glicemia, intru in hipoglicemie daca nu mananc dulce sadpuppy dog eyes

| KenNine a răspuns:

Desigur.As face la fel ce a facut Light Yagami.Vad corect tot ce realizat Light.

| Mayhem666 a răspuns (pentru KenNine):

Deci nu sunt singurul care credea ca tot ce a facut el a fost corect.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Am pus imaginea gresita, asa e de faptbatting eyelashes :
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......c40ed9.jpg

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aoleu, ce creepy e. Imi da fiori laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Mie mi se parea chiar chipes :-s

| Cliar a răspuns:

Probabil ca mi-as scrie numele acolo tongue

| Ioan_Petru_1997 a răspuns:

Huh? serios? ce intrebare? sincer daca as avea un death note in maxim 2 ore ar disprea tot guvernul Romanie in plus as face cea mai logica chestie fiindca as avea un shinigami las tortura sa-mi zica daca exista si life note sau daca exista vreo modalitate prin care pot aduce la viata pe cineva care a murit gen ai mei, la viata

| Seby669 a răspuns:

Desigur as folosi-o dar in scopuri caritabile. cum ar fi:

Sa omor oamenii rai. Funda te rog tongue