| ATOZET a întrebat:

Hey TPU!
In ultimul timp ma tot gandesc cum sa ma sinucid, si cred, ca de aici se trage.Am visat ca am fost lovit de Tramvai, si fix in moment ala m-am trezit.Recunosc,chestia asta m-a cam speriat,mai ales,cand m-am vazut sub tramvai(pentru o fractiune de secunda). Deci,ce ar putea sa insemne? O sa mor calcat de tramvai,dinainte de a ma sinucide?
Stiu ca pare ciudat,dar,e adevarat
Fara chestii de genul "Visele, sunt doar vise"

15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Stiu cum e.Te inteleg foarte bine.Dar de multe ori am visat ca am murit, ca sunt in vreun pericol si nu s-a intamplat nimic.Si acum mai am unele cosmaruri.Dar am ramas viu, depresiv si acelasi om introvertit.

| IsabelaIssa a răspuns:

Toate problemele trec, indiferent de cat de grele par a fi. De fapt noi in mintea noastra le facem sa para probleme, noi singuri le creeam. Deci cum tu singur ti le creezi, tot tu poti scapa de ele cu ajutorul mintii tale. Mintea poate fii controlata. Trebuie sa crezi mai mult in Dumnezeu si atunci o sa iti dai seama ca sinuciderea nu este o solutie.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu,o sa te sinucizi si apoi o sa te calce tramvaiul laughing

Bine, visele sunt o forma involuntara a imaginatiei.
Nu te mai gandi la prostii gen sinucidere ca de aia ai cosmaruri.Gandeste-te la lucrurile frumoase din jurul tau, la ceea ce te face fericit.Lasa sinuciderea, ai o viata si trebuie sa profiti de ea din plin!

| ATOZET explică (pentru J0B0MAT):

Am scris o prostie acolo, doar mai inainte mi-am dat seama.Ce viata? Viata de rahat.Lucruri frumoase? As vrea eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele sunt doar vise! laughing
Sunt suma gandurilor tale.
Eu am visat ca fac parte dintr-un serial de multe ori, acum sa cred ca o sa ma cheme aia la filmari? laughing

| ATOZET explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floorMda,am raspuns acum 2 zile, ca am scris o prostie, probabil am zis chestia aia, pentru ca sunt prea adanc bagat in gandul ala

| anonim_4396 a răspuns (pentru ATOZET):

De ce ai vrea sa te sinucizi totusi? Ce e asa fain sa stai sub pamant pana putrezesti? >.

| ATOZET explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floorToti ajungem acolo,deci,as fi vrut sa ma bucur de viata, dar pur si simplu nu pot, daca eram altcumva, probabil ma bucuram, asa...traiesc o viata, ca sa fiu nefericit, trist, si ce mai vrei tu, pe tot parcursul ei...Prefer sa nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ATOZET):

Daca erai cum? straight face

Viata nu e o zi pe care o traiesti la nesfarsit cateva decenii, toti am avut perioade naspa. Si daca chiar vrei sa fi fericit nu te apuci sa mai cauti motive de suparare care peste un an nici nu o sa mai conteze.

: ) : Tu decizi cum vrei sa fi.

| ATOZET explică (pentru anonim_4396):

Daca eram mai "frumos" crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru ATOZET):

Ca Brad Pitt. rolling on the floor Tu vrei sa te sinucizi pentru o fata? laughing

| ATOZET explică (pentru anonim_4396):

Da,si da, cam 50%...ma gandesc ca daca eram mai...,aveam mai multe sanse, asta-i viata, daca ti-a dat ala de sus frumusete esti apreciat, daca nu, nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru ATOZET):

Trebuie sa inveti sa te apreciezi mai mult si sa fi egoist cand vine vorba de tine.

Si legat de asta e viata. nu prea e asa viata. laughing Cand te indragostesti nu mai vezi defectele partenerului, il consideri perfect pentru tine. Si degeaba e cineva perfectiunea intruchipata daca n-ai conexiunea "aia" cu ea, nu sunteti pe aceiasi lungime de unda si nu va completati.

Ai grija de tine. happy

| ByaBii a răspuns:

Daca te sinucizi nu rezolvi nimic, crede-ma =)
Visul tau poate insemna multe dar nu cred ca inseamna neaparat ca o sa mori calcat de tramvai, poate reprezinta un obstacol prin care ai trecut de curand sau cu care o sa te confrunti in viitor dar indeea e ca nu trebuie sa renunti. Daca vrei sa te sinucizi trebuie sa te gandesti si la persoanele din jurul tau, cei apropiati, pe care ii lasi in urma, deci o sa provoci mai mult rau asa.In concluzie un vis poate insemna multe, nu neaparat ca o sa mori.
Sper ca te-am ajutat. ^^

| Jitea a răspuns:

TU,ca om,cand visezi ca mori,cazi de pe un bloc,te calca trenul,masina,samanatoarea,tu te trezesti speriat gen "aaa unde aa, aa sunt in pat huh" nu o sa mori stai calm, iti recomand sa nu mai crezi in superstitii de genu', du-te pe la un psiholog si vorbeste cu el ca si cu un prieten, o sa iti schimbe perceptia despre viata.