| SalvatoreLeon a întrebat:

M-am inscris de vreo 3 saptamani la un curs de informatica dar nu inteleg absolut nimic profesorii nu sunt activi si sunt nemultumit dar am facut la inceput on contract cum pot anula acest contract? am platit inainte sa incep contractul 2 luni avans deci practic mi-au luat bani pe 2 luni fara ca eu sa invat absolut nimic. Astept raspuns sa-mi dati niste detalii cum pot pleca de la ei Funda!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai vezi ce scrie in contractul ala, aco ai toate clauzele, de unde vrei sa le stim noi?

| SalvatoreLeon explică (pentru suntserios):

Am citit contractul dar nu scrie nimic ca sunt obligat sa platesc pana la capat unde mai exact sa ma uit Help

| deeapp a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Deci tu nu ai platit tot? Am crezut ca vrei sa anulezi contractul pentru ca vrei banii inapoi. Eu nu cred ca esti obligat sa platesti pentru toate orele atata rimp cat nu scrie in contract. Dar mai bine spune-i sau intreaba pe cel cu care ai incheiat contractul

| deeapp a răspuns:

Nu se poate anula contractul, se putea anula doar in 24 de ore.

| SalvatoreLeon explică (pentru deeapp):

Cursul a inceput de 18 zile