| papusica01 a întrebat:

spuneti-mi si mie cum sa scap de un obsedat care ma tot intreaba ce fac si vrea sa facem dragoste si eu nu vreau si are niste poze cu mine cam urate si mie nu imi plac si daca nu fac dragoste cu el o sa le puna pe site-uri, fb si pe altele si ma ameninta si mi-e frica si vrea sa vina si la mine acasa sa le spuna parintilor ca am facut dragoste cu el, dar nu e adevarat baga minciuni sa ma bage in belele. Va rog mult ajutati-ma ca daca ii spun ca am prieten la baza ca nu am, nu ma crede si nici nu-i pasa. Ma enerveaza e mai m
mare decat mine cu 5 ani are 18 ani si eu 13 ce ma fac. Daca nu vorbesc cu el si ii zic sa ma lase in pace o sa ma faca de ras si daca o sa fac dragoste cu el o sa mai vrea sa mai fac pentru ca e obsedat. Si eu in niciun caz nu o sa fac dragoste cu el nu...Deci sfaturi ceva? ma streseaza cu telefoanele...

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Anunţă-ţi urgent părinţii! Ei vor şti ce au de făcut.

E un troll şi un şantajist, un om de ultima speţă, care a profitat de naivitatea şi încrederea ta.
Anunţă adulţii şi ignoră-l (până nu a ajuns pe mâna autorităţilor).

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, ce spui tu aici are caracter penal, pentru el. Vorbeste cu mama ta despre asta si o sa stie ce are de facut.Nu te lasa santajata, pentru ca el se bazeaza tocmai pe teama ta.Nu stiu cum au ajuns pozele tale la el,dar nu are dreptul sa le foloseasca fara acceptul tau, altfel, fiind major, risca inchisoarea. Vorbeste cu parintii. Daca ai vreun mesaj de la el in sensul ca te ameninta sau te santajeaza, e ca si condamnat.

| LolaLollita a răspuns:

Daca acum te ameninta cu asta, daca o faci, va fi mai rau dupa. NU fa nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Helooo! Corupere de minori plus santaj!
Mergi la politie, lasa ca nu ajung pozele pe site-uri.

| Juleuuss a răspuns:

Anunță-i pe părinții tăi de situația asta, și poți face o reclamație la poliție că ' obsedatul ' ăla îți tulbură liniștea.
Baftă!

| paulacarry a răspuns:

Neaparat spune-le parintilor tai poate e un bolnav psihic si de aia nu scapi usor nu stii cand te poate prinde singura spune-le parintilor si denuntal.

| CristinaForTPU a răspuns:

Buna. vrei sa scapi de el?
Inregistreazal odata. si spune-i tatalui tau ce ti-a zis. si nu cred ca se va mai atinge de tine...

Succes!

| Kozbinski a răspuns:

Depune o plangere prin parintii tai la politie pentru abuz de minori si hartuire sexuala, si cel putin va primi interdictie de a se apropia de casa ta.

| VIPcristian a răspuns:

Eu am 12 ani
Iti dau un sfat; banuiesc ca ai un pr mai mare ca tine sau daca nu iii dai la unu banii sa il bata pe ala panase ```` pe el
daca nu; incerci sa il `vrajesti` si dupaiA sail pui intro ocazie jenanta
Ser ca te-am ajutat

| BarbieDarya a răspuns:

Mai intai spune-le parintilor tai.Trebuie sa inteleaga despre ce este vorba.Mai bine le spui tu varianta ta, decat sa spuna el varianta lui.Este posibil sa te lase daca afla ca le-ai spus alor tai pentru ca probabil este un papagal de liceu...In cel mai rau caz mergi la politie pentru ca te santajeaza.Mult noroc!