| Rosunegru a întrebat:

Sunt foarte suparata ...am incercat sa nu mai mananc asa de mult in ultima vreme pentru ca ma consider grasa. Am 14 ani, inaltime 1.63 si greutatea de 53-54
din cate am avut intial 56
dar acum au venit sarbatorile si parca m-am facut extrem de mare cu toate ca., cantarul arata la fel.Imi intreb mereu prietenele daca sunt grasa si ele spun ca Nu si ca chiar sunt slaba, mama si tata spun la fel..., dar bunicile mele si o matusa care nu ma suporta ma critica mereu ca sunt cat un elefant,, si chiar in public adica eram la magazin si m-am intalnit cu matusa mea iar ea a spus de fata cu toata lumea ca sunt Grasa CAN AUD ACESt CUVANT imi vine sa izbucnesc in plans adica am inceput sa uras ciocolata din cauza parelilor matusii si bunicilor mele care sunt foarte rele voi ce credet sunt grasa la greutatea si inaltimea si varsta mea? Mai este cineva cu aceeasi varsta greutate si inaltime ca mine care se considera la fel? vA ROG SA RASPUNDETI. FUNDA

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 56, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu vreo 2-3 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

8 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti placa tie de tine nu lumii din jurul tau.Tie iti place ce vezi in oglinda? Eu nu cred ca esti grasa.Si eu mai nou zic ca sunt grasa acum ca am 69 de kg de de la 60 si sunt destul de inalta de 1.78 dar ai mei care imi sunt aproape zic ca nu se cunoaste ca sunt grasa ca sunt inalta.Si ca imi sta mai bine acum ca inainte.Pana la urma noi sa ne placem pe noi si dupa restul.Cine ne iubeste ne iubeste asa cum suntem.

| Divy a răspuns:

E hai nu plânge că le dai doar satisfacție gâștelor laughing sunt individioase pe tine că ești tânără și frumoasă.

Nu mai ține cont de părerea lumii, contează cum te vezi tuwinking cum spunea și dannys, să te simți bine cu tine însăți.

Eu unul consider că ești perfectă happy cum ești acum.

| Rosunegru explică (pentru Divy):

Mersii mult!

| Divy a răspuns (pentru Rosunegru):

Cu plăcere deși nu am făcut nimicwinking
Îți doresc un Crăciun fericit

| InnocentSίn a răspuns:

Buna! Avand in vedere inaltimea/kg (-10) ai greutatea ideala ceea ce inseamna ca ai greutatea normala pentru inaltimea ta. Nu mai baga in seama rautatile matusii tale pentru ca, fara suparare, cred ca-i lipsesc cativa neuroni. Daca tie iti place cum arati asta e cel mai important. Si NU, nu esti grasa! happy
Bafta!

| Z6 a răspuns:

Doamne ce buna e ciocolata si ce proasta-i gura lumii. Iubita mea, ia si mananca ca esti in crestere, dar ai grija sa n-o duci la extreme, mananca, fa-ti poftele ca esti copil.Nu cauta idealul acum, ca n-ai de ce. Esti foarte okey ca si proportii, ai nevoie de vitamine, proteine.Nu te scufunda in vorbele altora. Esti cea mai frumoasa, asa cum esti.

| Rosunegru explică (pentru Z6):

Multumesc mult! Te pup!