| Satisfaction a întrebat:

sunt foarte trista...am plans. Azi la scoala diriga mea s-a dus in sala profesorala si i-a spus mamei mele (invatatoare) ca nu stiu nimic la matematica si nu stiu firmule...si chestii. Ne-o adus niste fise si am rezolvat de pe ele. poate am mai avut eu mici greseli dar ea le-a transformat intr-o gramada mare. A zis ca nu am prezentat caiet cu exercitii dar de fapt el era pe banca. acum cum sa-i explic eu mamei mele ca toate pe care le-a auzit de la diriga nu sunt adevarate?/ pls help me

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu nu cred ca diriga ta ar face asa ceva poate tu minti aici.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Dacă ştii aşa de bine, pune-i mamei tale caietul cu formule în faţă şi spune formulele. Arată şi caietul cu exerciţii să îl vadă şi ea. Astfel va vedea că profesoara s-a înşelat.

| Satisfaction explică:

Nu ne-o dat note. nu am note proaste ba chiar m-am straduit foarte mult si am luat 10 in teza dar azi sunt racita si mi-e infundat nasul si imi lacrimeaza ochii si nu aveam nici un chef sa scriu. asta s-a intamplat. Sa dus si a zis ca nu stiu formulele si ca nu fac exerciti si nu munces. mie nu-mi place matematica de nici o culoare si de fiecare data cand avem un test sau ceva de genu ma straduiesc sa iau note bune dar in rest nu prea omor. Azi am fost si eu si ea in toane proaste si pe ea a apucato cu capu...deobicei ii zice mamei mele in sala daca am facut ceva bine/rau dar azi a intrecut masura. Imi vine sa plec de acasa... decat sa mai traiesc cu chestii de astea mai bine plec de acasa si nu mai merg la nici o scoala sa raman proasta decat sa isi bata cineva joc de mine.

| lolipop_5666 a răspuns:

Adu o colega de incredere sa-i spuna toate astea, si poate o mai indupleci