| Cristi3000 a întrebat:

Hi TPU,
sad O intrebare pentru uni dintre voi ironica, chiar aiurea...
Merita viata asta s-o traiesti? crying((

Răspuns Câştigător
| Hyora a răspuns:

Nu m-am gandit la asta ( ca ai fi emo laughing) ). Stiu am idei ciudate..Cine a zis ca viata mea e faina laughing)) ..In fiecare zi aud ma cert cu cineva. In fiecare zi aud ca cineva ma jigneste sau ca se uita urat la mine sau nu stiu ce mai fac laughing) (da stiu am niste colegi... nu va doresc la nimeni ) nici pentru mine mai nimic nou laughing. Sa iti spun sincer eu ma simt bine sa stiu ca sunt asa o vedeta laughing ( ma simt importanata ). Is proasta, nu inteleg. cum adica o dai in bara? adica ai dintii strambi sau ce? nu poti sa razi? suferi de vreo boala? fa-ma sa inteleg big grin..Ma rog, daca o privesti altfel viata chiar poate fi frumoasa si happy.

18 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Acum 3 ani, am pus o intrebare asemanatoare. Arunca o privire peste raspunsuri, in speranta ca-ti vor fi de folos: http://www.tpu.ro/......ect-va-fi/

| FemeiaPisică a răspuns:

O singură viaţă avem şi trebuie să o trăim.

| William a răspuns:

Depinde cum o traiesti.

| Morenna10 a răspuns:

Daca simti ca nu mai are rost viata sfatul meu e sa faci chestii extreme,amuzante,ca viata nu are un scop anume pentru noi acum, e oarecum o etapa din evolutia spiritului, nu neaparat un test, profita de ea, fa ce vrei tu, bucura-te de ea ca si om.

| doctorandus a răspuns:

Privind in jurul tau vei constata ca exista oameni mai prosti, mai nebuni si mai ticalosi decat tine. Merita sa traiesti pentru a-i pune intrucatva la punct.

| LePotato a răspuns:

Numai tu ai raspunsul la aceasta intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Totul e frumos in viata! Trebuie doar sa vezi partea buna in ori ce, de cate ori poti, si vei gasi fericirea! De exemplu eu sunt miop, fara ochelari nu vad clar de la 2-3 metri mai dearte, insa stiu sa imi asortez rama de la ochelari cu hainele, plus ca miopii vad oamenii mai frumosi, caci nu vad micile defecte. Pielea mea devine foarte aspra inainte si in timpul unei zi friguroase, e fain ca stiu daca e o zi buna de iesit sau nu.am stat 5 zile in spital ca am avut o infectie foarte grava de la un rosu in gat mai violent.A fost naspa partea cu statul in pat 5 zile,insa mancam si mancare de acasa,si de la cantina,plus ca am intalnit multi oameni noi si mi-am facut prieteni! ooo plus ca mi-am depasit scorul intr-unAm putini prieteni adevarati,insa chiar sunt adevarati. Poti sa te gandesti la lucrurile astea! Si,ca sa fii fericit,trebuie sa imparti fericire! Zi bunaziua tuturor,ajuta batranii,da bani nevoiasilor fara casa si chiar scoatei la un suc! Astfel iti faci noi prieteni! O o o o,nu e musai,dar eu ma simt foarte vesel cand ort culori vesele! Nu imi prea lac hainele negre gri sau blomarin,dar nu e musai,poarte ce te face fericit! ca un pulover facut de mama ta! In plus,dupa ce se termina aceasta minunata viata,daca ai ajutat oameni si ai fost bun, ajungi in Rai! Acolo totul e fericit e vecie! Iar in caz ca ai trecut printr-o despartire, nu e bai! Is mai multe fete decat noi baietii, sigur o gasesti pe cea potrivita, si veti trai fericiiiiiiitiiiiiii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineînțeles că merită. Nu refuza niciodată un cadou mai ales unul atât de scump.

| kteichd a răspuns:

Da si nu

| Hyora a răspuns:

Eu cred ca da. motive : nu stiu laughing))
Bai viata e frumoasa... nu stiu daca ai fost indragostit/a sau nu straight face. majoritatea trateaza viata ca o iubire. trebuie sa te bucuri de ea pana o mai ai laughing. oricum viata merita traita. intalnesti o multime de persoane, faci o multime de "chestii", razi, te joci ( pana mai poti), zambesti unei persoane drage, iubesti, urasti, faci teme la scoala laughing)), suferi, te bucuri de fiecare nimic, te imbolnavesti, scapi de scoala, te faci sanatos, te duci la scoala, candva vei lucra, vei avea familie, copii ( dac vrei, na eu nu te oblig laughing) ), prieteni adevarati si multe alte chestii pe care mie nu imi vin acum in cap. Oricum viata merita traita si cu bune si cu rele, dar depinde de fiecare dintre noi daca cum o privim big grin

| Cristi3000 explică (pentru Hyora):

Mda,pentru unii chiar e faina,nu zic nu.Dar pentru mine in afara de zile naspa,suferinta si tristete,nimic nou. Oricat incerc sa zambesc,sa fiu happy, o dau in bara... poate nu pentru toti e frumoasa, sau poate nu merit sa fiu asa, nu stiu...(nu te gandi ca daca am poza emo, stau pe intuneric si din cauza aia e asalaughing).).

| Hyora a răspuns (pentru Hyora):

Is si analfabeta " in fiecare zi ma cert cu cineva ( fara aud )" laughing)

| Hyora a răspuns (pentru Cristi3000):

Nu m-am gandit la asta ( ca ai fi emo laughing) ). Stiu am idei ciudate..Cine a zis ca viata mea e faina laughing)) ..In fiecare zi aud ma cert cu cineva. In fiecare zi aud ca cineva ma jigneste sau ca se uita urat la mine sau nu stiu ce mai fac laughing) (da stiu am niste colegi... nu va doresc la nimeni ) nici pentru mine mai nimic nou laughing. Sa iti spun sincer eu ma simt bine sa stiu ca sunt asa o vedeta laughing ( ma simt importanata ). Is proasta, nu inteleg. cum adica o dai in bara? adica ai dintii strambi sau ce? nu poti sa razi? suferi de vreo boala? fa-ma sa inteleg big grin..Ma rog, daca o privesti altfel viata chiar poate fi frumoasa si happy.

| p5ych0 a răspuns:

La anul apare far cry 5, deci...

| HopeToLife a răspuns:

Păi presupun că depinde de persoană. Spre exemplu eu nu văd ceva așa fascinant la viață. Judecați-mă.
Nu e ca și cum chiar aș avea pentru ce sa trăiesc. Sunt criticată pentru fiecare lucru... Port mai des negru. "Alte culori nu mai știi?"
Ma joc jocuri și vorbesc mult de ele

| Kllanisonline a răspuns:

Da, Merita sa iti traiesti viata pentru ca de aceea ti-a dat-o Dumnzeu sa o traiesti
Sa te bucuti de viata...
Funda? :3

| Eremita_Cristina_1999 a răspuns:

Veata merita sa o traiesti ca anume cine ne-a dat veata? dumnezeu si anume daca el mi-a dat-o trebuie sa o traim indiferent cum este buna rea easte veata nostra si trebuie sa trecem prin toate greutatile si toate negazurile veata este data pentru tot pentru a intelege ce insemna a fi feritit tris suparat de a plinge de a zimbi si multe altele...prosta noi asta nu ne dam seama cind se intimpla multi spun si se intreaba pentru ce traiesc dar eu deacum demult meam raspus la aceasta intrebare traim pentru a cunoste de toate pentru a fiii fericiti avem o veata insemna ca trebuie sa o facem fericita trebuie sa depunem foarte mult efort si foarte multa munca daca avem o veata si multe sin ea nu le dorm asta nu trebuie mereu sunt doart 3 cuvinte trebuie pot si vreau

| razvanloveee a răspuns:

Nu merita, nu se merita sa traiesti intr-o sleahta de incompetenti, viata de multe ori e nedreapta, atunci ti-e cel mai greu...iti vine sa iti iei zilele, dar ar trebui sa te bucuri pentru lucrurile mici...sa te bucuri de flori, sa te bucuri ca poti sa respiri... bucura-te ca ai maini si picioare...gandeste-te ca cineva acum e mai rau decat tine! traieste-ti viata asa cum este! in caz contrar ia un pumn de sedative si te termini...viata nu e corecta!

| Pluvia a răspuns:

Păi...depinde cum e viața ta. Sincer eu îmi doresc să plec mai repede. Nu prea văd ceva minunat la viața asta. Nimic interesant. Nimic ce merita amintit.
Plus că sunt mereu criticată, indiferent ce fac.
Desenez.
"De ce desenezi? Nici măcar nu ai talent."
Asct rock
"Cum poți asculta mizeria aia? Mă zgârie urechile."
Ma uit la anime
" Ce dracu vezi fain la porcăriile alea?"
Joc jocuri.
"Da maturizează-te odata!"
Sunt numită zilnic o ciudată, atât de "prieteni" cât și de familie. Sunt moarta și antisociala. Si măcar de aș spune eu asta, dar îmi spun cei din jurul meu. Sincer. O viață ca a mea nu merită trăită. Sa ai mereu un zâmbet fals doar pentru a-i face pe alții fericiți. Mă tai. Și mulți au observat asta.dar nimeni nu a întrebat nimic.
"Ești ok?"
"Da. Sigur."
Oare minciuna asta nu e spusă prea des? Mă rog. Fiecare cu viața lui. Dacă ai o viața frumoasã..de ce ai părăsi-o?