| anonim_4396 a întrebat:

Hmm.nu stiu.intrebarea asta mi-o tot pun in minte de ceva timp.si totusi nu gasesc raspuns, poate puteti voi sa ma ajutati.Deci sunt in clasa a12a.si vreau sa va spun ca nu-mi place sa ma intalnesc cu persoane din trecut. Poate pentru unii este ciudat pentru alti nu.Nu-mi place sa intalnesc persoane din trecutul meu.parca am o senzatie naspa.parca ceva se rascoleste in sufletul meu si e o senzatie foarte aiurea.De exemplu:m-am intalnit cu 2 persoane din trecut, una era din generala, iar cu cealalta am petrecut doar cls a9a, pentru ca s-a mutat la alta scoala( vreau sa specific ca e vb d niste colegi baieti cu care m-am inteles ff bine si i-am indragit) care mi-au fost foarte dragi la momentul acela, dar acu nu mai simt nimic, poate nici macar nu-mi mai aduceam aminte d ei, dar in momentul in care i-am vaz din nou, parca am simtit ceva in mine.ceva urat desi pers alea au fost ff dragi mie atunci.simteam ca parca trecutul revenea, simteam ca se rupe ceva in mine, era o senzatie urata.de aceeea nu-mi place sa ma intalnesc cu persoane din trecutul meu.chiar daca au fost importante pentru mine.au fost atunci. de ce credeti voi ca am aceasta senzatia urata, poate ar trebui sa ma bucur ca le reintalnesc, dar nu e asa nici nu pot zice kmi displace, dar e o senzatie ciudata, pe care nu mi-a doresc si mereu spun dc l-am mai int si p asta, vreau sa ramana in trecut, chiar daca a fost o persoana draga mie si nu mi-a facut nici un rau?

2 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

În cazul meu, în relaţiile cu persoane care nu-mi pot fi alături, fizic, nu investesc timp, emoţii, şi nimic de referinţă considerând a fi o pierdere de timp, iar dacă am încheiat din varii motive o relaţie de prietenie, nu mă mai simt motivat să reiau acea prietenie. Poate asta e şi-n cazul tău. Te bucuri că-i revezi amintindu-ţi de vechile vremuri, dar faptul că nu mai aveţi şansa să interacţionaţi aşa cum o făceaţi, te indepărtează de ideea unei posibile prietenii la distanţă, tu fiind probabil genul care preferă prietenia lor zilnic, nu ocazional, şi de aici respingerea lor, şi ar mai fi si o parte din trecutul ce nu te mai reprezintă. Zic eu. :I

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa spun ca ma numesc Denisa. am lasat intrebarea anonima pentru ca nu am cont...va pup.si astept raspunsurile si parerile voastre