| gabitza05 a întrebat:

Http://www.realitatea.net/......49737.html

Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Alocatia este un drept alcopilului si nu al familiei acestuia, orice hotarare de acest gen este discriminatorie! Se pot gasi alte forme de sustinere a familiei.
Asta ar ajuta 80% din familii. La ce salariu sunt in Romania nu ar fi rau.

| EUSIATIT a răspuns:

Niciodata nu se va calcula in functie de venit este o suma egala la toata lumea .eu din punctul meu de vedere nu as da alocatie la fam care au bani si le as da celor care sunt saraci dar guvernul...

| angella1972 a răspuns:

Dar nu va ganditi totusi ca s-au referit la alceva? familiile cu 5-6 copii in care parintii nu muncesc si traiesc din alocatiile copiilor vor primi alocatii marite, si vor mai face copii in continuare, ca sa sporeasca veniturile, iar familiile in care parintii pleaca dimineata si vin seara ca sa aduca un banut in plus, vor primi alocatia diminuata pentru ca au venituri mai mari.in tarile ue statul incurajeaza natalitatea, si da copiilor sustinere egala.rusine cui a propus aceasta lege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar se aduce un neajuns copiilor nevoiasi, or sa ia copii barosanilor alocatie 10 milioane si ceilalti 30 roni, ca asa este la noi, ca la nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
La cât de tembeli sunt cei din fruntea statului o să ajungem să nu ne mai dorim copii, bătrâneţea să nu mai aştepte şi noi să murim din câmpul muncii fără să ne mai bucurăm cel puţin 6 luni de o amărâtă de pensie.
Ce viaţă... ce hal de viaţă o să mai ducem în ritmul ăsta nenorocit!
Pa, pa.