| Bitextual a întrebat:

Https://ro.stiri.yahoo.com/......19423.html
Ei bine? Ce spuneţi?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Trebuie sa fii un stat extrem de slab sa permiti sumedeniile de interventii ale religiei ortodoxe in toate aspectele laice. Gandeste-te numai la faptul ca juramintele in Parlament se depun cu mana pe biblie si crede-ma nu toti oamenii aia sunt credinciosi insa foarte multi dintre ei mint cu nerusinare doar pentru a parea altfel in ochii populatiei din pacate majoritar ortodoxa.

Povestea cu schimbatul umbrelelor se inscrie intr-o combinatie de imbecilism cu slabiciune din partea autoritatilor care pe ce ca au cheltuit bani cu acele umbrele s-au vazut nevoite sa schimbe vreo suta din cauza unui dement.

Daca analizezi statele cu mult mai moderne din vest vei constata ca ele sunt catolice. Faptul ca pana si preotii lor sunt imbracati in costume, au parul mai scurt si sunt in general barbieriti, spune destule.

1 răspuns:
| Mechanix a răspuns:

Că preoții sunt niște scârbe ipocrite asta știm, da îmi place că primăria joacă după cum cântă bisericutza. Ăștia (politicienii și popii) trebuie într-o zi strânși în mijlocul orașului și împușcați în cap.