| usuk a întrebat:

Am gasit un articol absolut din intamplare;

https://ro.stiri.yahoo.com/......04331.html

Mie unul mi s-a parut destul de echitabil si legitim ceea ce s-a intamplat. Ma mir totusi ca acel om a scapat atat de usor, ar fi trebuit ucis cu pietre sau ars pe rug.
Voi ce spuneti?
[tnedive zelort]

Răspuns Câştigător

Religia este cea mai mare problema a umanitatii. Fiecare are dreptul de a alege sau nu a alege o religie. Eu zic ca cei cu o gandire atat de putreda datorita credintei ar trebui internati. Si acum se plang toti obsedatii de pupat moaste ca ateii spun ca religia a facut cele mai multe crime indealungul timpului. Ce sa mai ai argumente impotriva ce am spus eu mai sus? PRIVITI DRAGI ENORIASI! In linkul de mai sus puteti vedea cum religia mai face inca o crima, iar asta este una dintre multele facute cunoscute, pe langa cele in care sunt ucisi oameni si nimeni nu zice nimic. Bun! Mergeti la Dumnezeu si multumiti pentru ca va scapa de aceste persoane, succes! Ce sa zic, articolul asta m-a scarbit cand am vazut ce persoane bolnave exista ca sa ii faca asta unui om doar pentru ca nu are o parere ca toti ceilalti. *** the church!

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nebunii care îi închid pe oameni sănătoşi la nebuni, pentru că aceştia îşi permit să gândească şi să aibă propriile opinii...

Ce să le ceri?
Superstiţiile religioase le-au tâmpit de tot.

Aşa erau şi ăia care îi ardeau pe oameni de ştiinţă pe rug.

"Eşti diferit de restul turmei? Sigur eşti anormal. La psihiatrie sau în groapă cu tine!" - logica de baltă.

"Most men would kill the truth if truth would kill their religion." - Lemuel K. Washburn.

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Fiecare are dreptul sa creada in ce vrea. Daca Dumnezeu nu ne obliga nu ar trebui nimeni sa o faca.

| zurick a răspuns:

Dacă era ucis cu pietre și ars pe rug nu mai era nimic original sad
Cică persoanele care nu cred în vreo divinitate supremă sunt orbi, dar persoanele fanatice care recurg la aceste gesturi ca familia bărbatului din Nigeria sunt sănătoase nu glumă.

| sublime89 a răspuns:

Nu foarte departe de Romania, in Siria si Irak, oamenii sunt omorati pentru credintele lor religioase de catre fanatici. Iar la aceasta intrebare a raspuns cineva care a spus ca ateii "contemporani" sunt de fapt problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si cazuri inverse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o tara de fanatici religiosi destul de redusi la minte, sa te declari ateu inseamna ca ori esti exagerat de curajos ori nebun de legat.
Inclin sa cred a doua varianta.

| DarkAndDreary a răspuns:

Later edit: Nu mai conteaza laughing

| HowdidIgethere a răspuns:

In sec XX s-a realizat un salt calitativ de la pietre si ardere pe rug. S-a trecut la lagare, la uciderea prin infometare (vezi cazul Ucraina, metoda Stalin), la torturile cu usile inchise. Progresul este datorat ateilor 100%.

| Mădă0611 a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Iar ateii sunt baiul. Cine a inventat cele mai oribile metode de tortura? Si in ce scop? Ce mi se pare amuzant, iar, e ca daca e vorba de persecutii, pe langa ca uitati ce au facut crestinii, va faceti ca uitati si ce au patit crestinii la inceputu crestinismului, ca asa nu puteti da in atei, teistii fiind persecutorii, deci tot un fel de crestini, zeul difera.

| HowdidIgethere a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu trebuie sa ne cramponam in perioada antica de dragul simpatiilor. Noi sa vedem ce au facut contemporanii.

| Mădă0611 a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Corect! laughing Teistii sunt sfinti si ateii indraciti, au fost 4-5 care au vrut puterea suprema si au omorat ce au putut, chiar si atei, si gata, ce rai sunt toti ateii, in comparatie cu cei cateva mii sau sute de mii de teisti care au omorat necredinciosi.

| sublime89 a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Tu asa vorbesti de parca ateii sunt obligati sa aiba o anumita orientare politica. De parca toti sunt comunisti si iubitori de dictatori. Tu vorbesti de contemporanii nostri, dar dai dovada ca nu-i cunosti prea bine.