| gabrielgypps a întrebat:

Ia sa vedem ce porecle aveti si de unde vine povestea lor. Cei care au o porecla la scoala, alta in cartier si alta la bunici, sa spuna tot, cu sinceritate chiar daca nu va place ca vi se spune asa.

2 răspunsuri:
| stefyk97 a răspuns:

Hmm, eu nu am porecla, dar dau porecle altora. De exemplu, unei colege i-am zis "Spitzi" in primul rand pentru ca o cheama Stefania, si in al doilea rand pentru ca e putin pitipoanca, si de aici a rezultat Spitizihappy

| SVD a răspuns:

Mai stefyk pitizipoanca? Ma vezi PE MINE pitipoanca? laughing Pai daca eu sunt pitzi, atunci iulia, alexa si maura ce mai sunt?