| DracuIa a întrebat:

Oare este vreo problema daca uneori mai agresez copii din vecini cand am nervi? Ma descarc pe ei.
Voi ce faceti cand sunteti nervosi?
Pe cine va descarcati?

Răspuns Câştigător
| AdioTPU a răspuns:

Daca ei nu ți-au făcut nimic atunci nu e deloc ok. E un fel de relație de putere aici, tu fiind genul hărțuitor care abuzează de niste persoane mai vulnerabile, fără apărare. Mai bine îți cumperi un sac de box, îl instalezi in camera ta și lovești în el oridecâte ori ai nervi și îți eliberezi furia într-un mod sănătos, fără a leza pe nimeni.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Meritau corecția?

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns:

Stau si ma intreb uneori cum dracu aveti unii acces la internet, doctorii aia de la ospiciu sunt platiti degeaba daca va scapa din mana.

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns:

Muta-te in munti!

| TheGentleman a răspuns:

Întrebarea fiind?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-ați luat de ei?
Spuneți totuși că i-ați agresat, nu pricep.
La ce vă referiți prin "agresat"?
Sper că nu la ce mă gândesc eu. Adică nu e ok, pe copii, mai ales, să ne descărcăm nici doar nervii, deși nu o să vă judec asta, deoarece am observat eu cum sunt și unii copii. Cu unii pur și simplu nu poți să te înțelegi, și pace. Eu acum vorbesc din perspectiva muncii de la clasă.

Dar revenind, sper că nu sunteți știți la ce mă refer. Ar fi prea păcat de un om așa de smart ca dv și nu știu dacă eu chiar citesc oamenii bine, dar se simte așa o atitudine a dv pe aici pe TPU a unui bărbat Alfa și destul de funny. happy Ar fi prea păcat să aveți o astfel de plăcere. Prea păcat. sad

Acum dacă totuși doar i-ați înjurat pe copii și ați țipat la ei sau orice altceva în direcția aceasta și la această descărcare vă refereați, e ok. Adică nu există om perfect. happy Până la urmă nici copil perfect. Vă înțeleg de altfel, că mă înțeleg pe mine. happy Elevii mei, mă căpiază, ba chiar le-am spus într-o zi că dacă mai țipă așa, ei or să mă bage la psihiatrie.

Ca să răspund și la cealaltă parte de întrebare, sincer de când sunt profa și eu tot pe copii/elevi îmi vărs nervi, uneori. Însă nu-mi pare rău, deoarece știți ce am descoperit, că uneori, oamenii ca mine care au probleme cu fermitatea și nu poate stăpâni oameni sau mulțimi, când sunt frustrați stăpânesc mai bine acel grup de persoane. happy La mine una, chiar dă roade această metodă. Și mi-am propus să o utilizez mereu când altcineva mai de sus mă calcă pe bătături. Să mă duc la clasă și să fiu mai rea.
Uneori mă descarc și pe mine, am momente când simt nevoia să-mi smulg părul din cap. happy Să dau un pumn în ceva sau un cap de ceva.
Am mai aplicat și metoda spartului vaselor. E benefică și asta. Dai 5 parfurii sau căni de podea, înjuri de mama focului, urli să te audă și ăla de pe alt continent și gata, ești fresh apoi. happy
Și mai am multe metode de genul, dar nici nu le mai țin minte. happy E și în funcție de stare, în cazul meu, dar în ultimul timp, a dat roade și plânsul. happy Chiar vindecător și plânsul ăsta.

Sper totuși Domnule Dracula, că orice vă încearcă, o să treceți peste și o să redeveniți acest om tare amuzant și fericit, cum vă știm noi pe aici, pe TPU. happy

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns (pentru DracuIa):

Ai facut bine, frate. Fiecare la scara lui.

| dolceromania a răspuns:

Daca tipi la un câine te va musca, daca al alinti te va iubi.Tu ce crezi?