| anonim_4396 a întrebat:

Iau anticonceptionale karissa de o saptamana si de cateva zile am stari de voma si am si sangerat putin.As vrea sa stiu daca are ceva daca leas intrerupe

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu le intrerupe in nici un caz dupa o saptamana. O sa ai dereglari mari si posibil o sangerare foarte mare. Du-te la medicul care ti le-a recomandat si el va sti cum sa-ti schimbe preparatul in asa fel incat sa nu ai probleme.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu le intrerupe in nici un caz dupa o saptamana. O sa ai dereglari mari si posibil o sangerare foarte mare. Du-te la medicul care ti le-a recomandat si el va sti cum sa-ti schimbe preparatul in asa fel incat sa nu ai probleme.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ai citit prospectul inainte sa le iei? Uite ce scrie: "Reactii moderate: În primele luni dupa începerea tratamentului cu Karissa pot aparea: în primele luni de tratament pot aparea sângerari sau spoting între menstruatii, dar se opresc când organismul se obisnuieste cu Karissa. Daca continua, devin mai severe sau reîncep, contactati medicul dvs.".
Conform prospectului trebuie sa intrerupi tratamentul daca apar reactii adverse si sa consulti medicul. Poti sa le intrerupi, dar nu ezita sa mergi si la medic. Sa-ti recomande eventual altele, mai potrivite pentru organismul tau daca vrei sa continui sa iei.
http://www.remediu.ro/prospecte/medicament/2082/karissa

| inna a răspuns:

Eu nu am luat din astea... dar si eu aveam stari de voma de la ele(novynette) si le-am intrerupt...sunt oribile iti da tot sistemul hormonal peste cap.Intrerupe-le sfatul meu.

| antonemarian a răspuns:

Eu aici nu te pot ajuta decat cu un sfat. Nu ma ilua anticonceptionale, ca iti imbolnavesti trupul. Las sa ia baiatu` daca vrea prezervative, si e mai ok. [twink] big grin