| BadAngel3 a întrebat:

Imaginati-va ca aveti un copil.inca micut, pana in 10 ani.Vine la voi si va intreaba cand vine apocalipsa. Ii spuneti ca asta nu se stie sau ca nu o sa fie niciodata.La care raspunsul copilului este: Pacat, as fi dorit sa gust carne de om.
Sau
Vine si va spune: Mi-ar placea sa merg in rai, dar acolo nu poti fuma marijuana.

Nu, nu sunt fumata sau ceva de genul, dar mi s-a intamplat sa aud pe cineva caruia chiar i s-a intamplat.

Care este reactia voastra in astfel de cazuri? Ce ati crede despre copil?

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Avand in vedere ca generatia tanara are o vasta imaginatie, as cauta sa il lamuresc cum as crede eu de cuviinta si depinde si de starea mea...
M-ar surprinde cea cu gustatul carnii de om...
Acum depinde si de mediul in care traieste copilasul...
Faza cu drogul, as cauta filmulete si l-as face sa inteleaga ca, efectele sale sunt devastatoare!
O zi buna happy

| AFR81 a răspuns:

As crede ca a auzit replicile acelea undeva.

| Fatamuntilor a răspuns:

Aberatii...copilul meu nu ar avea niciodata un asemenea comportament!

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pai copilul tau? E posibil asa ceva?

| Mayhem666 a răspuns:

Eu l-as intreba de unde i-a venit ideea asta, sau unde a auzit-o.

| pufulescu a răspuns:

Concluzia e clara, a vazut prea multe filme despre apocalipsa.

| drutzix a răspuns:

I-as raspunde ca nu vine nici o apocalipsa

La primul raspuns (carne de om) ori l-as ignora ori l-as duce la psiholog depinde si de comportament.

La al doilea raspuns. Probabil i-as explica faptul ca marijuana e la fel de daunatoare precum alcoolul si sa nu se apuce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Copiii nu inteleg lumea cum o intelegem noi, e absolut normal sa puna si intrebari tampite.
In secret toti ne dorim pe de o parte o apocalipsa zombie :)), urmareste clipul asta.
https://www.youtube.com/watch?v=tOTno4tb-dw
2.Chestia cu marijuana e 100% ceva ce copilul a auzit si i s-a parut ca suna smecher, asa ca a spus-o si el.
Asta se intampla cand parintii isi abandoneaza copilul in fata televizorului sau a tabletei.

| nda a răspuns:

I-as taia internetul si televozorul.

Răspuns utilizator avertizat
| Razwy123 a răspuns:

Eu as crede ca s-a uitat el la ceva mai dubios sau a auzit ceva de a inceput sa se gandeasca la astfel de lucruri si solutia ar fi un psiholog.