| Teste a întrebat:

Imaginati-va ca sunte-ti acasa si locuiti la etajul 7. Vezi un copil care cade de pe balcon. Era chiar vecinul tau de la 8. Ce faci? a) suni politia b)suni parinti c) te duci dupa el sa il salvezi. Orice ce ai fi facut el a scapat pentru ca tocmai trecuse un camion plin de bureti. Dupa cateva ore te duci la balcon. Observi ca afara e foarte frig ( mentionez era iarna ). Incerci sa inchzi geamul pentru na a intra frigul in casa. Deoadata cazi! Dafr apuci sa te prinzi de sarmele de rufe ale vecinului. Ce faci? a) bati in geamul lui cu picioarele b) tipi pana te aude cineva c)stai aolo sperand ca cineva vine sa te salveze. Oricum ai sacpat. Mama si tatal tau te intreaba ce s-a intamplat. Ce faci? a)le spun ce s-a intamplat b) le spun niste minciuni si nu ma mai scaie C) le zic ca a venit o prietena/prieten la mine si m-a impinis iar eu am cazut.

8 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Eu as alege a) e cea mai buna varianta

| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

1. a
2. b
3. a

| Irina_6314 a răspuns:

1. c
2. b
3. a

sper ca asa ai face si tu:*

| Roberta00 a răspuns:

1. a
2. a(in caz ca nu e acasa aplic varianta b)
3. a

Ce intrebarilaughinglaughing

| ladybug11 a răspuns:

1 a

2 b

3 a

care-i relevanta?

| wends a răspuns:

O asa este laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1-c
2-c
3-c

| lucas_6655 a răspuns:

Pai la prima suni politia la a2abati cu picioarele in geamul vecinului si a3a le zic niste minciuni ca sa nu ma mai sacaie ma da iti place sa scrii ca sa te afli in treaba.