| anonim_4396 a întrebat:

Îmi pare rău pentru asta dar nu știu ce se întâmplă cu mine... Efectiv când plac un băiat la început sunt foarte atrasa de el atât fizic, cât și la comportament și în caz ca ne punem împreună după ceva timp se duce farmecul ala de la fizic adică nu îl mai consider frumos. Am avut 4 relații pana acum și la toate, efectiv toate, s-a întâmplat asta, la început când aveam crush un anumit băiat eram foarte atrasa, când aflam ca și el ma place și mai atrasa, când ne-am pus împreună cât de cât atrasa și dupa ceva timp parca nu îmi doresc sa mai fiu cu persoana respectiva.

Acum sunt cu un băiat și l-am avut crush timp de o luna pana sa afle și sa ne cuplam, la început eram foarte fericita, extrem de fericita, mereu când îl vedeam sau ma gândeam la el simțeam "fluturi în stomac" și eram foarte fericita, dar după am început sa nu ma mai simt prea atrasa de el, nici la fizic dar nici comportamentul lui nu îmi place. Se enervează repede și sa ma ierte D-zeu ca o zic dar am impresia ca e tipul ala "bombardier" care se da smecher dar de fapt nu e și ma enervează și uneori am impresia ca ii e rușine cu mine etc, efectiv când eram la școală și ne întâlneam în curtea scolii nici măcar nu ma băga în seama, d-apoi sa ma salute. Pur și simplu simt ca nu îl mai plac dar într-un fel ma simt bine în preajma lui însă mai mult pot spune ca nu-l mai plac și nu mai sunt atrasa de el doar ca nu vreau sa ma despart de el, nu vreau sa îl rănesc. Aveți câteva idei pe care sa le fac și sa își piardă singur încet, încet sentimentele față de mine? Va rog ajutați-mă, nu îmi spuneți sa o zic direct pentru ca azi ne-am certat din cauza ca am făcut amândoi ceva greșit și mi-a spus "dacă nu îți place ceva la mine spune-mi și gata" dar am mințit pentru ca nu pot sa zic asa direct "nu îmi mai place fizicul tău și nici comportamentul tău" asa l-aș răni mai tare. Va rog ajutați-mă cu niște idei fără sa ma despart de el sau sa facem o pauza înțelegeți voi

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PS: Am vreo problema? Adică mi se pare ca îmi pierd foarte repede atracția fata de baieti(în cazul în care ne cuplam) și nu știu de ce, v-am zis ca la început chiar ma simt atrasa de respectivul băiat la modul ca simt fluturași în stomac dar după îmi pierd toată atracția fata de el după maxim 3-4 luni. Am vreo problema de atașare sau ceva de genu? sad

| anonima188888 a răspuns:

Nu ai gasit persoana potrivita, cred, așteaptă si vei vedea. incearca sa ii vezi partea morala, nu fizicul face tot. crede-ma, cand gasesti persoana potrivita, n.o sa te opresti din a o placea. ai toata viata înainte, cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru anonima188888):

13 dar nu e vorba doar de fizic, când mi-am dat seama ca fizicul lui nu prea ma mai atrage am continuat relația bazându-mă pe comportament chiar dacă nici la comportament nu prea îmi placea(și nici acum nu îmi place) deci nu știu ce sa fac în afara de a ma desparte de el... Am 13 ani, în curând fac 14 și știu ca nu ai întrebat dar el are 14

| anonima188888 a răspuns (pentru anonim_4396):

Wait,la 13 ani 4 relatii? iti zic eu care e problema, inca nu sunteti destul de maturi. eu am 15 si n.am avut o relatie niciodată deoarece cand eram de varsta ta abia incepuse sa imi placa de un baiat. ai timp fii linistita. credeam ca ai 17-19 ani cand am vazut întrebarea. nu te mai consuma, la 13 ani nu asta trebuie sa te streseze. astea sunt prietenii, nu relatii. dupa 15 ani mai vedem