| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti de citit?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu îți recomand „Pe aripile vântului" de Margaret Mitchell dacă dorești ceva romantic.
O poți citi integral aici:
http://www.scribd.com/doc/394628/Margaret-Mitchell-Pe-aripile-vantului.
Lectură plăcută!

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ce gen de carte dorești să citești?

| anonim_4396 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Ceva romantic dar in acelasi timp ceva dce autori cunoscuti! mersi mult

| anonim_4396 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Mi-ar face placere? dar nu o sa am probleme cu ochii?

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru anonim_4396):

Citești o perioadă de timp, după aceea faci pauză câteva minute, și revii din nou la citit.
Ai grijă să stai la o distanță rezonabilă față de monitor.
Dacă biblioteca din orașul tău încă este deschisă, fugi și împrumut-o!
Într-adevăr, este mult mai plăcut să stai relaxat pe o canapea/în pat și să citești o carte, decât în fața calculatorului.
Dar dacă nu se poate, asta e!

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu îți recomand „Pe aripile vântului" de Margaret Mitchell dacă dorești ceva romantic.
O poți citi integral aici:
http://www.scribd.com/doc/394628/Margaret-Mitchell-Pe-aripile-vantului.
Lectură plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce iti place tie...de exemplu, ti-as recomanda din filosofie."Pe culmile disperarii"-Emil Cioran...sau daca vrei ceva mai usor, "Sunt un evadat" - Robert Elliot Burns.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Par eu disperata? laughing mersi oricum (e o gluma)

| Flory04 a răspuns:

Dupa poza imi dau seama k esti adolescenta.
iti recomand micutele mincinoase-sara shepard sau vampirii sudului- charlaine harris