| ALBERTO12 a întrebat:

Imi puteti spune care a fost primul raper din lume! Dar primul garffer

SI care este amenda pentru graffiti

1 răspuns:
| Andrei_PA_1990 a răspuns:

Anilor 1970, și de atunci s-a răspândit pe tot globul. Cele patru elemente principale ale culturii hip hop sunt MCing (rap), DJing, graffiti și breakdance. Unii consideră beatboxing-ul ca al cincilea element de hip hop. În massmedia, hip-hop se referă de obicei numai la muzica produsă de cultura hip hop.
Dar primul a fost DJ Kool Herc
Primul garfeer a fost un presedinte al statelor unite si amenda e intre 10-100 ron!