| anonim_4396 a întrebat:

Imi scrieti va rog povestea voastra de viata,desigur fara date personale, scrieti ce vreti voi

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Http://bit.ly/2MZ1aZ4
http://bit.ly/2xK1SUi
Aici găsești în nuvele povești din viața mea.

| RAY a răspuns (pentru sadrian46):

Eu as vrea sa va citesc viata, un rezumat genul m-am nascut in anul, am facut scoala la x

| sadrian46 a răspuns (pentru RAY):

Un rezumat literar ai în nuvele mele,
Multe din ele sunt autobiografice.
http://bit.ly/2MZ1aZ4
http://bit.ly/2xK1SUi
În nuvela Ce am mai făcut între timp găsești cele 50 de meserii pe care le-am avut. ( cea de agent acoperit al structurilor Inelul și Venus din Milo ale Tratatului de la Varșovia, nu sunt menționate acolo din motive de înțeles... Dar ai acolo aventurile Maiorului Dorin, care chiar a fost unul din ei, ca să vezi cum se trăia pe vremuri în Republică. De fapt lucrurile nu s-au schimbat prea mult, fie vorba între noi...).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O stii prea bine big grin

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mereu e ceva de aflat bogdan

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Vrei si CV-ul?

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum scrii povestea de viața fără date personale?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Inventezi nume fictive

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu schimba nimic

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, tu poti sa folosesti date personale daca asta e problema. Imi permit sa intervin fiindca userul a sters intrebarea, ea devenind astfel publica.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Ai pus o întrebare foarte bună. Aici suntem între noi și putem scrie tot ce avem pe suflet. Fiecare e liber să răspundă la întrebare. Cine vrea să rămână anonim, e problema lui.

| RAY a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Am crezut ca nu o sa spuna nimeni

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

În legătură cu povestea mea de viață pot să vă spun că am avut un vis când aveam în jur de 15 ani. Din acest vis am înțeles că această viață pe care o trăiesc e cu un scop, dar adevărata mea casă e în altă parte, mai bine zis într-o lume mai bună. Visul îmi dădea de înțeles că e o lume unde sunt doar gânduri pozitive, unde nu ai nevoie de mâncare, toți oamenii sunt îmbrăcați la fel, nu e nevoie de telefon pentru a comunica, oamenii nu au gură deoarece vorbesc prin telepatie, etc. Oamenii care sunt credincioși consideră că după ce mor ajung în rai. Sunt foarte mulți oameni optimiști care sunt generoși și au speranța că după moarte vor ajunge în rai. Eu cred că raiul și iadul există. În iad este foarte rău. Am văzut și iadul când aveam în jur de 28 de ani. Dumnezeu mi-a arătat unde ajung dacă mă sinucid. Atunci eram în depresie. Părinții mi-au murit când aveam 21 de ani și am căzut într-o depresie care a ținut în jur de 7 ani. Mă obseda gândul să mă arunc în prăpastie. Când Dumnezeu mi-a arătat iadul, mi-a spus că acolo ajung dacă mă sinucid și mi-a arătat o mulțime mare de oameni care stau îngrămădiți și suferă în focul veșnic. Toți cei care ajung în iad regretă păcatele pe care le-au făcut. De exemplu un om ținuse dușmănie pe o altă persoană din diferite motive. Altul sau alta fusese invidios/invidioasă pe altă persoană că are telefon mai performant, că are mai mulți bani, etc. O femeie era în iad deoarece cât timp a fost în viață a folosit machiaj.Acea femeie era frumoasă și fără machiaj. Am înțeles că această femeie a cunoscut ca bărbat doar pe soțul ei, dar se punea problema:din ce cauză se machiază o femeie măritată? Ca să ispitească pe alți bărbați, în afară de soțul ei.Tot ce am scris aici în legătură cu raiul, iadul și păcatele oamenilor, se poate citi în cartea:"Vămile văzduhului ". E o carte ortodoxă care e disponibilă și pe internet.