| MeisterSchnitzel a întrebat:

În 1683, Austria era un bastion al creștinitătății și al luptei anti-otomane. Sloganul Vienei ar fi putut prea bine să fie "Pe aici nu se trece" - orașul a respins de două ori pericolul turcesc, pornind chiar o cruciadă (încheiată în 1699 la Karlowitz) care a eliberat Europa Centrală de sub jugul sultanului - inclusiv Ardealul.
Și totuși, în prezent, a zecea parte din populația Vienei și 8% din cea a Austriei per total este mahomedană. Dârzul apărător împotriva păgânilor își primește acum invadatorii cu brațele deschise. Cum s-a ajuns aici? Ce s-a întâmplat?
Franța, țara care ni l-a dat pe Carol Martel, este și ea acum contropită de arabi și alții asemenea, mahomedanii reprezentând 10% din populație (cf. Institut national de la statistique) și o treime din tinerii parizieni sub 24 de ani.
Funcționează planul lui Kalergi?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~Sloganul Vienei - "Pe aici nu se trece" ~

da, așa ne-a zis și Karl Nehammer

| LordCristobal a răspuns:

Sincer cred ca da dar mi-e teama ca si planul lui Kalergi sa dea gres. Kalergi a vrut sa lupte pentru creerea unei rase metis, sa nu existe albi sau negri dar la cum evolueaza lucrurile acum cred ca vestul, centrul si nordul Europei o sa fie o republica islamica.