| anonim_4396 a întrebat:

In 30000 euro cati metrii de casa ridic?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite pe aici: http://rateladezvoltator.ro/case-ieftine-3-camere-de-la-25-000-euro/
1000-2000 de euro iti mai trebuie pentru acte, aprobari, arhitect, etc.

| darrio2007 a răspuns:

Metri patrati sau liniari?

| Andreeev a răspuns (pentru darrio2007):

Patrati.

| raluk27 a răspuns (pentru Andreeev):

Pai depinde de material... Daca iti faci o casa din placaj, o poti face mai mare, ca materialul e mai ieftin. Daca iti faci de caramida, iti iese o casa mai mica, de banii aia. Daca te referi numai la ridicat, sa zicem 60-70 m.p

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu dai detalii cum sa primesti ajutor.Din ce o faci?

| Andreeev a răspuns (pentru darrio2007):

Caramida.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreeev):

Avand in vedere sapat fundatie(mecanic),armatura fundatie,turnat beton fundatie apoi egalizarea+ridicat zidurile de caramida,tencuit, turnat planseu beton apoi finisaje(glet, coltare, carton ghips si zugraveala)+termopanele si parchetul), cam faci doua camere 3/4 suprafata+un hol si o baie(gresie+faianta si armaturi)in jur de 40 de metri patrati.Nu am pus acoperisul(capriori, lanti, cherestea).Am spus in mare. Daca mai adaugi si manopera la toate astea cred ca m-am cam intins bine.Vei sari peste peste 30 000 de euro.