| Frin_Florinel_1992 a întrebat:

In cat timp primesc bani trimiși prin mandat postal si cum procedez daca nu mai locuiesc la adresa din buletin?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ți-au fost trimiși banii pe altă adresă decât cea din cartea de identitate, nu îi primești orice ai face. Astea-s regulile Poștei Române.

| F12345 a răspuns:

Daca ti-au fost trimiși azi, este posibil să ajungã chiar mâine dacă nu, cel târziu poimâine. Dacă nu mai locuiești la adresa din buletin mergi la sediul postal din acea zona (satul sau orașul natal)