| Joker3134 a întrebat:

In ce meserii poti face voluntariat ca sa inveti ceva?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In orice meserie. Depinde ce vrei sa inveti.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Desigur.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Dar nu este un domeniu special de "constructii se masini" sau te referi la mecanica?

Tu daca stii programare, poti dupa sa mergi sa "programezi" si sa lucrezi pe baza de cod in orice domeniu care presupune asta, telefonie, calculatoare, programe si aplicatii, site-uri, multinationale de masini. La ultima, tu sa zicem ca faci programul si integrezi modulul care face ca masina sa detecteze celelalte masini din trafic. Bun. Asta il pui pe un uC si apoi il dai mai departe. Dupa vin mecanicii si industria care fabrica masina cap coada cu uC programat de tine.
Similar pentru orice astfel de domeniu.

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat